Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Doro na koncercie w Katowicach

1 grudnia 2016, godz. 19:00 – MegaClub, ul. Żelazna 15
1 grudnia w katowickim MegaClubie wystąpi niemiecka wokalista heavymetalowa Dorothee Pesch występująca pod szyldem Doro. Artystka znana również z występów legendarnej grupie Warlock zagra w Polsce tylko jeden koncert.

DORO (Niemcy) heavy metal:

W metalu jest dziś całkiem sporo śpiewających kobiet. Ale królowa metalu jest tylko jedna i jest nią dzieląca swój czas między Nowym Jorkiem a rodzinnym Düsseldorfem Doro Pesch. Kumpela Lemmy'ego z Motörhead i Gene'a Simmonsa z Kiss, pasjonatka boksu (serdeczna przyjaciółka niemieckiej bokserskiej mistrzyni Reginy Halmich). Platynowo blond włosy, niebieskie oczy, nieschodzący z twarzy uśmiech, niesamowity głos. Po tym poznacie Doro, która darowała sobie mężów, dzieci, sesje dla "Palyboya" (choć jej oferowano), bo dla niej najważniejszy w życiu jest heavy metal. Tworzyła go z legendarną grupą Warlock, a potem solo. Na scenie nieprzerwanie od ponad 35 lat. Lubiana przez wszystkich ze względu na swoją otwartość i miłość do fanów, którą na każdym kroku podkreśla, łagodne usposobienie i dystans do siebie. Koncerty to żywioł Doro. W Polsce niestety nie bywa za często. Dlatego trzeba zgotować jej niezapomniane przyjęcie, to może będzie przyjeżdżać do nas częściej!

Sprawdź, jeśli lubisz: Warlock, U.D.O./Accept, Lita Ford, W.A.S.P., Saxon…
www.doromusic.de
www.facebook.com/DoroPeschOfficial

SPITFIRE (Norwegia) hard rock, heavy metal:

Jest obecnie ich czterech – Tör, Iggy, Böb i Nicky. Pochodzą z malowniczego miasteczka Førde w środkowo-zachodniej Norwegii. Rozkoszują się nie tylko przecudowną przyrodą wokół i zabytkami, lecz również historią tego regionu. Ta zaś obejmuje ataki w czasie drugiej wojny światowej na stacjonujących w miasteczku hitlerowców. Również ataki z powietrza lotnictwa brytyjskiego na słynnych Spitfire'ach. Zakochani przy okazji także w rocku, hard rocku i heavy metalu Norwegowie, postanowili założyć zespół o nazwie Spitfire, aby w ten sposób pokłonić się tym, którzy uwolnili ich ojczyznę od hitlerowskiej okupacji. Grają od 2005 roku, pierwszego singla wydali trzy lata później. Rok 2009 przyniósł pełnowymiarowy debiut "MK.I". Na kolejną płytę, "Demon Train", trzeba było czekać trzy lata, co miało związek z tragiczną śmiercią jednego z muzyków (basisty Bjørna "Bønny" Nesse). Spitfire z wolna przymierza się do wydania trzeciego albumu. Jego zwiastunem jest piosenka "Dogfight", którą na pewno usłyszycie podczas koncertu w Polsce. Ma takiego zajebistego kopa, że na bank przy niej odlecicie.

Sprawdź, jeśli lubisz: Skid Row, Rival Sons, Shinedown, W.A.S.P…
www.facebook.com/SpitfireNorway

ZAGRAJĄ:

DORO (Niemcy) heavy metal
+
Spitfire (Norwegia) hard rock, heavy metal

Kiedy: czwartek, 1 grudnia, 2016
Gdzie: Katowice - MegaClub, ul. Żelazna 15
Otwarcie klubu: 18:30
Start: 19:00
Bilety: 85 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na: www.knockoutprod.net/sklep/
Oraz: Ticketpro, Eventim

Knock Out Productions:
www.knockoutprod.net/
www.facebook.com/productions.knock.out
www.instagram.com/knockoutprod

Knock Out Productions, Fot. Youtube

Gdzie jest Mega Club?

Adres klubu:

  • Mega Club
    Katowice, ul. Żelazna 15
    megaclub@megaclub.pl

Niedaleko klubu zatrzymują się:

  • tramwaje (Załęże Pośpiecha) – 7, 20, 43
  • autobusy (Dąb Huta Baildon) – 6, 7, 7N, 23, 110, 673, 674, 820, 830, 830N, 840, 840N Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic