Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Clutch na koncercie w Katowicach

7 czerwca 2017, godz. 19:45 – MegaClub, ul. Żelazna 15
Amerykańska grupa Clutch zawita 7 czerwca do Katowic! Koncert w Mega Clubie odbędzie się w ramach trasy "Psychic Warfare World Tour 2017", promującej wydany w 2015 roku jedenasty studyjny album zespołu, jeden z najlepszych w ich karierze! Na oficjalnym profilu grupy Clutch pojawiła się set lista z koncertu w Nowym Yorku z 15 maja tego roku. Clutch przyjedzie do Polski 7 czerwca. Ile utworów z amerykańskiej set listy powtórzą w katowickim Mega Clubie? Tego dowiemy się za 3 tygodnie. Przed Clutch wystąpią dwa polskie zespoły: J. D. Overdrive oraz Red Sculp. Bilety można jeszcze kupić w kasie klubu i portalach biletowych.

CLUTCH (USA):

Cechą charakterystyczną założonego w 1991 roku bandu jest adaptowanie na własne potrzeby wielu różnych stylów muzycznych i przekuwanie ich w charakterystyczne "clutch'owe brzmienie". Gitarowe riffy Toma z "A Quick Death In Texas" i funkowy podkład w "Your Love Is Incarceration" sytuują "Psychic Warfare" w dobrze znanych nam już rejonach. Jak w swojej recenzji na barock.pl pisze Lesław Dutkowski: "Psychic Warfare" to nic innego, jak naturalny ciąg dalszy tego, co formacja z Maryland zaprezentowała na znakomitej płycie z 2013 roku. Używając kliszy, zaczęli w miejscu, w którym wtedy skończyli. Brzmienie bardzo podobne, naturalne i surowe, bo także odpowiada za nie Machine (Gene Freeman), zbliżona jest również dynamika piosenek i eksplozyjny charakter większości z nich oraz zadziorne, agresywne wokale Neila Fallona.

Nowy album jest jak ścieżka dźwiękowa do wyobraźni Neila Fallona - wokalisty zespołu. "Dużo czasu spędziłem nad tymi tekstami" - mówi Fallon. "To była wielka frajda ponieważ mam luksus bycia profesjonalnym kłamcą, a przecież na tym to polega, czyż nie? To jedyny społecznie akceptowany sposób na oszukiwanie ludzi. Jeśli śpiewasz przekonująco, to ludzie nie będą kwestionowali twoich historii. Kocham ten eskapizm i fantazję, bo fantazja to nie tylko smoki i czarnoksiężnicy, ale tez obskurne pokoje i przypadkowi autostopowicze."

W przeszłości zespół starał się, aby każdy kolejny album demonstracyjnie różnił się od poprzedniego. "Czuliśmy ogromny strach przed powtarzaniem się" - przyznaje Fallon. "Ale w ciągu paru ostatnich lat zrozumieliśmy co jest naszą silną stroną i za co kochają nas ludzie. Nie ma sensu temu zaprzeczać. Clutch to Clutch."

www.pro-rock.com
www.metalmind.com.pl/clutch---katowice.html

ZAGRAJĄ:

CLUTCH (USA) 21:35-23:05
+
Red Scalp (PL) 19:45-20:15
J.D. Overdrive (PL) 20:35-21:05

Kiedy: 7 czerwca (środa) 2017
Gdzie: Katowice - MegaClub, ul. Żelazna 15
Bilety: 80 zł – przedsprzedaż, 100 zł – w dniu koncertu
Organizator: Metal Mind Production

Bilety dostępne na: www.shop.metalmind.com.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.ticketportal.pl oraz w kasie klubu.

Metal Mind Production, Fot. Youtube

Gdzie jest Mega Club?

Adres klubu:

  • Mega Club
    Katowice, ul. Żelazna 15
    megaclub@megaclub.pl

Niedaleko klubu zatrzymują się:

  • tramwaje (Załęże Pośpiecha) – 7, 20, 43
  • autobusy (Dąb Huta Baildon) – 6, 7, 7N, 23, 110, 673, 674, 820, 830, 830N, 840, 840N Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic