Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Wielki sukces Kociego Zaułka!

2017-05-06


Udało się! Otwarcie pierwszej w Katowicach kociej kawiarni już nie jest tylko pomysłem, planem czy marzeniem. Dzięki zaangażowaniu wszystkich, którym los tego miejsca nie jest obojętny, udało się zebrać środki potrzebne na sfinansowanie jego otwarcia. Kampania ruszyła 19 marca a zakończyła się 3 maja. Otwarcie kawiarni nie było jednak takie oczywiste...


TRUDNY START

Początek społecznej zbiórki, bo taką wybrano formę finansowania w tym przypadku, był całkiem obiecujący. Było mnóstwo pozytywnych komentarzy ze strony internautów oraz pojawiły się pierwsze środki. Z czasem zainteresowanie niestety nieco spadło. W pewnym momencie licznik osób wspierających mocno zwolnił, a stan zebranych środków nie chciał się wcale zbliżyć do pożądanego dla udania całej akcji poziomu. Od momentu umieszczonej na naszym portalu informacji o starcie akcji bacznie śledziliśmy losy tego projektu, mając nadzieję na jego powodzenie.


NIEOCENIONE WSPARCIE INTERNAUTÓW

Po tych wszystkich trudnościach, z przyjemnością dowiedzieliśmy się o wielkim sukcesie kampanii społecznej finansowania powstającej kawiarni Koci Zaułek. Za pośrednictwem portalu wspieram.to udało się zebrać aż 103% potrzebnej kwoty do sfinansowania otwarcia tej pierwszej w Katowicach kawiarni z kotami. System zbiórki był skonstruowany w taki sposób, że za wsparcie kampanii wybierało się nagrody odpowiadające wpłaconej kwocie (np. kubek, drapak, abonament obiadowy, kawa, itd.).

Na kilka dni przed zakończeniem akcji, stan zebranych na projekt środków nie zapowiadał tak spektakularnego finału. Ogromne zaangażowanie pomysłodawczyni całego przedsięwzięcia, Małgorzaty Majki, miało bardzo duże znaczenie. Jej liczne apele i prośby o wsparcie, przeliczane nawet na ilość kaw jakie należałoby kupić, aby uzbierać brakującą kwotę, sprawdziły się doskonale. Pojawiło się tak wielkie zainteresowanie tematem i tak ogromna mobilizacja ze strony internautów że losy kawiarni zostały ostatecznie przesądzone.


W OCZEKIWANIU NA OTWARCIE

Zebrana kwota pozwoli na adaptację lokalu i jego wyposażenie w takie elementy jak przykładowo: zakup mebli dla kotów, w tym drapaków i legowisk, wyposażenie zaplecza gastronomicznego. To jednak nie koniec potrzeb tego miejsca. Pani Małgosi marzy się zbudowanie antresoli dla kociaków i dostosowanie tego miejsca do potrzeb zwierzaków ale i osób odwiedzających kawiarnię. Tak by jedni i drudzy mogli poczuć się tam jak w domu.

Oczekujemy z niecierpliwością na ogłoszenie daty otwarcia miejsca, gdzie przy dobrej książce i parującej filiżance kawy będzie można nacieszyć oczy widokiem kociaków.

Podziel się informacją na Twitterze, Facebooku lub Wykop.
  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. Koci Zaułek
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic