Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Największy park rozrywki w Polsce otworzył sezon!

2017-04-17


Do otwarcia zmodernizowanego Śląskiego Wesołego Miasteczka "Legendia" pozostały jeszcze dwa tygodnie, a w Zatorze dzisiaj, w Lany Poniedziałek, otwiera się Park Rozrywki Energylandia - w nowym sezonie i w wielkiej liczbie naprawdę imponujących nowości. Wśród nich nich będzie wyjątkowo wiele tych, w których można nie tylko poszaleć, ale też solidnie się zmoczyć. Aż pięć nowości związanych jest z wodą!

Energylandia zaskoczy nas już od wejścia. Główna brama została całkowicie przebudowana - już nie sa to niskie pawilony, ale prawdziwy, wysoki zamek z wieżą i basztami! A za wejściem poza atrakcjami, które już polubiliśmy, w tym sezonie poznamy aż 19 zupełnie nowych. Flagową nowością jest Speed Water Coaster - najwyższy i najszybszy wodny roller coaster na świecie! Tak, chwilę drogi od Katowic!


Energylandia

Wśród pozostałych nowości, warto wymienić familijny roller coaster Boomerang, a niedaleko nowozbudowana Wioska Szwajcarska, z wieloma budynkami i ryneczkiem, gdzie bedziemy mogli poczuć się przez chwilę jak podalpejskiej miejscowości. Poza zabudowaniami znajdzie się tu też kolejna wodna atrakcja - Swiss Water Caps o bardzo ciekawie rozbudowanym spływie wodnym. Amatorzy mokrych wrażeń znajdą też inna atrakcję, Anacondę, gdzie podczas spływu łodzią czekają na nas dwa zjazdy z wysokości 10 i 15 metrów!

Natomiast dla tych, którzy zamiast łodzi wolą pontony, park przygowował jedną z największych tego typu atrakcji w tej części Europy - Jungle Adventure! Dla uspokojenia emocji obok niej znajdziemy Wiking Ride, czyli spokojną wodną trasę łódeczkami, z których można obserwować emocje śmiałków korzystających z Roller Coatera Dragon.

Te i wiele innych atrakcji jest dostępne dla wszystkich od Wielkanocnego Poniedziałku. W całym Parku Energylandia znaleźć można aż 4 strefy z atrakcjami podzielonymi na Bajkolandię dla najmłodszych, Strefę Familijną dla całych rodzin, Ekstremalną dedykowaną wszystkim głodnych wrażeń i wysokiej dawki adrenaliny, a także Wodną, czyli Water Park z 1800 m2 powierzchni basenowych, która jest dostępna, podobnie jak wszystkie inne atrakcje, w cenie biletu wstępu do Parku.

Mało? Sprawdźcie osobiście!

Podziel się informacją na Twitterze, Facebooku lub Wykop.

To są tylko wizualiacje - warto zobaczyć osobiście!


Energylandia


Energylandia


Energylandia


Energylandia


Energylandia

Zobacz film promocyjny sezonu 2017:


  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED / Energylandia, Fot. YouTube "Energylandia"
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic