Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Nadchodzą wielkie inwestycje drogowe w Katowicach

2017-03-16


Katowice zyskały aż 450 mln zł dofinansowania na inwestycje drogowe w mieście! Na liście inwestycji drogowych które otrzymają wsparcie Ministerstwa Rozwoju znalazły się dwie duże inwestycje drogowe w Katowicach. Znaczenie tych inwestycji jest ogromne, ponieważ w tej chwili na tych odcinkach tworzą się najbardziej uciążliwe korki drogowe w mieście.

Pierwsza inwestycja będzie realizowana w latach 2017-2019 i jest zlokalizowana w Piotrowicach. Skrzyżowanie DK 81 biegnącej ul. Kościuszki z ul. Armii Krajowej zostanie przebudowane na odcinku 1,44 km w bezkolizyjny węzeł dwupoziomowy skrzyżowanie wraz z budową dwupoziomowego węzła bezkolizyjnego typu „Karo". Ulica Kościuszki pobiegnie w wykopie, a nad nią ul. Armii Krajowej utworzy rondo dwupasmowe "turbinowe" wraz z połączeniami z ul. Kościuszki. Inwestycja będzie kosztować 132,8 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 111,4 mln zł.​​

Drugą, znacznie droższa inwestycja, będzie realizowana w Giszowcu w latach 2017-2020. Tutaj dwa odcinki dróg krajowych nr 81 (ul. 73 Pułku Piechoty) i 86 (ul. Pszczyńska) o łącznej długości 3,62 km zostaną usprawnione i w części całkowicie przebudowane. Połączenie obu dróg krajowych będzie odtąd bezkolizyjne i będzie się odbywało poprzez bezpośrednie zjazdy i wjazdy. Jako, że to wiecznie zakorkowane połączenie stanowi również ważny dojazd do niedalekiej autostrady A4, inwestycja jest niezwykle pilna. Realizacja będzie kosztować aż 400 mln zł przy dofinansowaniu w wysokości 338,2 mln zł.

Te inwestycje o wartości ponad pół miliarda złotych są ważnym krokiem w udoskonalaniu transportu w regionie. Ich realizacja znacząco podniesie komfort życia mieszkańców Katowic i regionu, niesie ze sobą szereg korzyści i ułatwień. Chcemy osiągnąć dwa cele. Po pierwsze, oddzielimy ruch wewnętrzny od tranzytowego, a po drugie upłynnimy ruch w dwóch wąskich gardłach komunikacyjnych Katowic, z których jedno jest zlokalizowane na skrzyżowaniu autostrady A4 i DK 86 – a więc węźle o największym natężeniu ruchu samochodowego w Polsce. – podkreślał prezydent Katowic Marcin Krupa podczas wspólnej konferencji prasowej z Mariuszem Trepką, wicewojewodą śląskim.

Podziel się informacją na Twitterze, Facebooku lub Wykop.


Urząd Miasta Katowice


Urząd Miasta Katowice


Urząd Miasta Katowice


  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED / UM Katowice, Graf. UM Katowice
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic