Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Jednym tramwajem z Katowic aż do Gliwic!

2016-12-10


Od poniedziałku 12.12.2016 r. trasa linii tramwajowej nr 1 zostanie znacznie wydłużona. Dotąd kończyła swój bieg na pętli w Rudzie Śląskiej Chebziu. Teraz jednym tramwajem, bez konieczności przesiadki, dojedziemy z katowickiego Placu Miarki aż do Gliwic.

– Tym samym linia nr 1 zostanie najdłuższą linią w naszej ofercie. Cała trasa liczy 27 kilometrów, zatem jedynka wyprzedziła w rankingu najdłuższych linię nr 21, której trasa liczy prawie 23 kilometry oraz o kilometr krótszą linię nr 19 – wylicza rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

Po wydłużeniu linii nr 1 z Chebzia do Katowic, połączenia na tej trasie będą się odbywały bardzo często, bo co 15 minut. Wynika to z tego, że trasa ta będzie odtąd obsługiwana przez dwie linię - nr 1 i nr 11. Spółka Tramwaje Śląskie ma nadzieję, że na trasie wzrośnie liczba pasażerów i przez najbliższe miesiące będzie obserwowała odcinek, by móc wprowadzić ewentualne usprawnienia.

W tej pozytywnej wiadomości przebrzmiewa tylko jedna smutna nuta. Urzędnicy z Gliwic zlikwidowali transport tramwajowy na terenie miasta. Z gęstej sieci tramwajowej, która od wojny była w Gliwicach systematycznie ograniczana, została właściwie tylko... zajezdnia tramwajowa. I to właśnie do niej, leżącej na granicy Zabrza i Gliwic, a nie do centrum Gliwic poprowadzi ta wydłużona linia.

Podziel się informacją na Twitterze, Facebooku lub Wykop.

Zobacz trasę tramwaju nr 1 na filmie:

  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED / Tramwaje Śląskie, Fot. YouTube "chris73926"
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic