Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Samochody Street View ponownie wjadą do Katowic

2017-05-15


Street View to jedna z najpopularniejszych funkcji Map Google, to dzięki niej można wirtualnie podróżować po całym świecie, jak i swojej najbliższej okolicy, oglądając miejsca na panoramicznych zdjęciach z perspektywy przechodnia. Pierwsze zdjęcia Street View w Polsce zostały zostały zrobione w 2011 r., kolejne w 2014 r. Od tego czasu zdjęcia Katowic nie były aktualizowane - do teraz.


W ciągu najbliższych dni samochody Street View znów wjadą na ulice Katowic i innych śląskich miast. W województwie śląskim będa to miasta: Katowice, Gliwice, Zabrze, Bytom, Bielsko-Biała, Ruda Śląska, Rybnik, Tychy i Chorzów. Samochody pojawią się też w Zagłębiu Dąbrowskim i Częstochowie.

Dzięki tym przejazdom na mapach Google zostaną zamieszczone najnowsze zdjęcia z poziomu przechodnia, ale także znacznie poprawi się jakość samych map. Wynika to z tego, że za pomocą sprzętu zamontowanego na dachach samochodów, poza zdjęciami, tworzony jest też przy pomocy wiązek lasera trójwymiarowy model otoczenia. Model ten jest później wykorzystywany m.in. w funkcji 3D map Google.

To, czy samochody Street View pojawią się w danym miejscu zależy od wielu czynników, między innymi warunków pogodowych i logistycznych. Pracownicy Google postarają się jednak wykonać zdjęcia w każdym z wymienionych miejsc. Dodatkowo fotografowany obszar może obejmować też mniejsze miejscowości w okolicy.

Podziel się informacją na Twitterze, Facebooku lub Wykop.

A tak fotografowano "Tauzen" w 2014 roku:

  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED / Google Polska, Fot. Radosław Dybała, Google Polska, YouTube "Pavlokox"




 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic