Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Dzień bezpiecznego internetu w Pałacu Młodzieży

2019-03-08

Katowiccy policjanci zorganizowali w Pałacu Młodzieży wydarzenie poruszające temat bezpieczeństwa w sieci Interentu oraz zagrożeń jakie czyhają na jej użytkowników. Wydarzenie było też okazją do uhonorowania zwycięzców oraz wyróżnionych w konkursie plastycznym pt. „Świat zamknięty w ekranie smartfona”

Wzorem lat ubiegłych również w tym roku w Pałacu Młodzieży w Katowicach, nadkom. Paweł Warchoł z katowickiej Komendy oraz przedstawiciele Poradnii Psychologiczno-Pedadgogicznej Nr 5 w Katowicach i katowickiej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczną, przygotowali dla mieszkańców Katowic działania edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w sieci.

W godzinach dopołudniowych zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne dla młodzieży połączone z projekcją filmu oraz dyskusją prowadzoną przez specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 5 w Katowicach oraz Specjalistycznej Poradni Rodzinnej. Zajęcia dotyczyły bezpiecznego zachowania w sieci ze szczególnym uwzględnieniem danych, które są udostępniane przez osoby korzystające z sieci a zwłaszcza przez użytkowników portali społecznościowych. Spotkanie podczas zajęć dotyczących bezpieczeństwa w sieci były tez okazją do nagrodzenia laureatów konkursu plastycznego, który był poświęcony odpowiedzialnemu korzystania z sieci pt. „Świat zamknięty w ekranie smartfona”. W konkursie zostały przyznane 3 nagrody oraz 3 wyróżnienia.

Zwyciężczynią konkursu została Marta Kusz – uczennica Szkoły Podstawowej nr 58, II-miejsce jury przyznało Aleksandrze Jankowskiej z X Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach, III-miejsca natomiast przypadło w udziale Barbarze Chryc ze Szkoły Podstawowej nr 33. Oceniający przyznali również 3 równorzędne wyróżnienia, które otrzymali: Sara Kauczka z Zespołu Szkół nr 1, Angelika Śmietana ze Szkoły Podstawowej nr 45 oraz Maria Szewerda ze Szkoły Podstawowej nr 15.

Wartościowa animacja przedstawiająca problem:

W godzinach popołudniowych z kolei również w Pałacu Młodzieży zorganizowane zostały konsultacje dla rodziców, dotyczące zagrożeń wynikających z niewłaściwego korzystania z sieci, szczególnie przez osoby nieletnie. Była to również okazja do wysłuchania wystąpienia pani dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej nr 5 w Katowicach, na temat konsekwencji mogących wypływać z niewłaściwego korzystania z sieci. Ponadto dyżur pełnili przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji, Powiatowe Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 5 w Katowicach.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, KMP Katowice, Fot. YouTube Vikram M
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic