Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Policja opublikowała wizerunki podejrzanych o profanację w Panewnikach

2019-02-27

Policjanci z katowickiej komendy miejskiej poszukują osób podejrzewanych o uszkodzenie stacji drogi krzyżowej na terenie parafii w Panewnikach. Sprawcy zostali zarejestrowani przez kamery monitoringu.

W niedzielę 24 lutego br. policjanci z Katowic zostali powiadomieni o zniszczeniu stacji drogi krzyżowej na terenie parafii w Panewnikach. Sprawcy farbą namalowali napisy, symbole i rysunki na 5 stacjach drogi krzyżowej. Na miejscu pracowali śledczy oraz technik kryminalistyki, który przeprowadził oględziny.

Policjanci zabezpieczyli również nagrania z monitoringu, który teraz jest analizowany. Ze wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło w piątek 22 lutego br. pomiędzy godziną 19.00, a 20.00.

Wszystkie osoby mające jakąkolwiek informację mogącą pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców lub osoby, które były świadkami zdarzenia, prosimy o kontakt z policjantami z Katowic pod nr tel. 32 200 2555, e-mail ppziz@katowice.ka.policja.gov.pl lub numer alarmowy 112. Gwarantujemy anonimowość.

Rozpoznaj podejrzanych o zniszczenie kalwarii:

Sprawą zajmują się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Katowice Zachód w Katowicach. Obecnie policjanci ustalają świadków zdarzenia oraz tożsamość sprawców. Zabezpieczają i analizują również kolejne zapisy monitoringu.

Sprawcom za obrazę uczuć religijnych oraz dewastację obiektów o szczególnym znaczeniu dla kultury, grozi do 10 lat więzienia.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, KMP Katowice, Fot. YouTube W Metropolii
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic