Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Uciekał przed policją po balkonach, schował się w łazience sąsiada

2019-02-05

Policjanci z Katowic zatrzymali parę, która po awanturze w sklepie, porwała jednemu z klientów samochód, zrobiła nim rajd po mieście i okradła jego zawartość. Wszystko skończyło się na ucieczce przed policją po balkonach i kryjówce w cudzym mieszkaniu.

Do policjantów z katowickiego oddziału prewencji pełnionych służbę w okolicach ulicy Dudy Gracza w Katowicach podszedł mężczyzna. Policjanci podczas rozmowy z nim ustalili, że chwilę wcześniej w jednym ze sklepów doszło w kolejce pomiędzy nim a innym mężczyzną, któremu towarzyszyła kobieta, do kłótni.

Gdy pokrzywdzony wyszedł ze sklepu i poszedł do swojego auta, para ruszyła za nim. Najpierw zaczęli go gonić wokół pojazdu. W pewnym momencie agresywny mężczyzna wskoczył za kierownicę otwartego samochodu, a kobieta na tylne siedzenie. Pokrzywdzonemu udało się otworzyć drzwi od strony pasażera i wskoczyć do auta, aby udaremnić kradzież.

To jednak nie powstrzymało mężczyzny, który siedział za kierownicą auta pokrzywdzonego, aby urządził sobie przejażdżkę po mieście. W pewnym momencie przy ulicy Dudy Gracza auto wpadło w poślizg i wjechało na chodnik. Kobieta w tym czasie ukradła z auta 10 tys. złotych, po czym wraz ze swoim kompanem uciekli.

Można powiedzieć, że... parkour jest popularny w regionie od lat, ale można go polecić tylko z dużą rozwagą...

Pokrzywdzony opisał policjantom sprawców. Stróże prawa rozpoczęli poszukiwania napastników, a ich rysopisy trafiły do wszystkich patroli w mieście. Już kilka godzin później policjanci ustali tożsamość poszukiwanych osób.

Gdy zapukali do mieszkania, drzwi otworzyła kobieta, która powiedziała, że znanego jej mężczyzny nie ma w domu. Policjanci będąc w mieszkaniu nagle usłyszeli odgłosy dochodzące z balkonu. Gdy wyszli na zewnątrz zauważyli ślady na śniegu. Jak się okazało mężczyzna, uciekł z mieszkania przez balkon do sąsiadki, a następnie ukrył się w łazience, w innym mieszkaniu tego bloku.

25-latek oraz 23-letnia kobieta trafili do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali 7300 złotych, które kobieta skradła pokrzywdzonemu. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im łącznie 6 zarzutów. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 2 miesięcy, a kobietę objęto policyjnym dozorem.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, KMP Katowice, Fot. YouTube CHropSport Pakt
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic