Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Największy katowicki Sylwester odbędzie się na terenie... Chorzowa

2018-12-29

Miasto Katowice od lat współorganizuje z Telewizją Polsat najpopularniejszy i najchętniej oglądany miejski Sylwester w Polsce. W tym roku, z uwagi na prace rozbiórkowe po niedawnym szczycie klimatycznym COP24, impreza zamiast pod Spodkiem odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Sylwestrowa Moc Przebojów 2018 to najlepszy i najgorętszy Sylwester na Stadionie Śląskim. Bezpośrednią transmisję z koncertu, który rozpocznie się o godzinie 20.00 przeprowadzi Telewizja Polsat. W tym roku wieczór upłynie nam pod hasłem Dyskotekowych Przebojów Wszechczasów.

Ostatnie godziny starego i pierwsze nowego roku spędzimy pod ogromną multimedialną sceną w znakomitym towarzystwie topowych zagranicznych i polskich wykonawców. Tego wieczoru usłyszymy legendarne piosenki szwedzkiego zespołu ABBA, w wykonaniu THE SHOW A TRIBUTE TO ABBA. Na scenie zagoszczą również: The Gipsy Band, Liz Mitchell the Original Lead Singer of Boney M, Maryla Rodowicz, Ewa Farna, Cleo, Ewelina Lisowska, Aleksandra Szwed, Aleksandra Gintrowska, Michał Szpak, Sławomir, Grzegorz Hyży, Michał Wiśniewski, Mateusz Ziółko, Feel, Piersi, Enej oraz Łobuzy. Przed nami kilka godzin fantastycznej zabawy i liczne konkursy z nagrodami zarówno dla widzów oglądających koncert w Telewizji Polsat, jak i zgromadzonych pod sceną!

Ten szczególny wieczór nie mógłby się odbyć bez prowadzących, którzy w sylwestrową noc będą podgrzewać atmosferę wśród publiczności. O północy noworoczny toast wzniosą: Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Elżbieta Romanowska, Ola Kot z Radia ESKA, Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor, Maciej Rock, Rafał Maserak oraz Kabaret Para nr 2 – Ewa Błachnio i Łukasz Kaczmarczyk.

Dojazd na Sylwestra na Stadionie Śląskim

Podobnie jak w ubiegłych latach, tak i tym razem zachęcamy, by w sylwestrową noc zostawić samochód pod domem i na zabawę wybrać się komunikacją publiczną. Aby ułatwić powrót w Nowy Rok, wspólnie ze Stadionem Śląskim przygotowaliśmy cztery dodatkowe połączenia.

Dodatkowe pociągi wyruszą z Katowic w cztery kierunki – do Tychów Lodowiska, Gliwic, Zawiercia oraz Rybnika. Odjazd został tak zaplanowany, by możliwy był powrót do centrum Katowic z imprezy na Stadionie, a następnie przesiadka na pociąg. Pociągi do Gliwic, Zawiercia i Tychów wyruszą o tej samej godzinie – 01:45, a pięć minut później odjedzie pociąg do Rybnika.

W sylwestrowych pociągach będzie obowiązywać nasza normalna taryfa. Do dyspozycji podróżnych będzie otwarta całą dobę kasa na katowickim dworcu, a dodatkowo, aby zminimalizować ewentualne kolejki, zapewnimy również wsparcie naszego konduktora, którego będzie można spotkać w holu głównym. Na dworcu dostępne są również trzy nasze biletomaty.

Wybór komunikacji publicznej w tym szczególnym dniu to szczególnie dobre rozwiązanie w przypadku wydarzeń w centrum miast, gdzie trudno znaleźć miejsce do parkowania, a powrót często wiąże się ze staniem w korkach. Odpada również dylemat, kto jako kierowca musi sobie odmówić symbolicznej lampki szampana o północy. Podczas ubiegłorocznej imprezy na taką formę powrotu zdecydowało się ponad 2000 osób. Zachęcamy, by i tym razem Nowy Rok przywitać z Kolejami Śląskimi!

Zobacz jak wygląda scena na Stadionie Śląskim:

Gospodarzami Sylwestrowej Mocy Przebojów 2018 są Telewizja Polsat, Województwo Śląskie, Miasto Katowice, Stadion Śląski zaś organizatorem imprezy jest firma Music Company.

Co powinniście wiedzieć o Sylwestrowej Mocy Przebojów 2018, czyli odpowiedzi na trudne pytania

CZY IMPREZA JEST DARMOWA?
Tak, udział w Sylwestrowej Mocy Przebojów na Stadionie Śląskim jest bezpłatny.

HARMONOGRAM IMPREZY
18.30 – otwarcie wejść
19.30 – rozpoczęcie części artystycznej-koncerty
24.00 – 0.15 – powitanie Nowego Roku
01.30 – zakończenie części artystycznej
02.00 – Koniec

O KTÓREJ GODZINIE MOGĘ WEJŚĆ NA STADION?
Organizatorzy sugerują przybycie na stadion najwcześniej jak to możliwe, przy czym bramy stadionu zostaną otwarte dla widzów już o godzinie 18:30. Wejście dla publiczności odbywać się będzie bramami nr 1, 4 oraz 7. Osoby wybierające się na imprezę sylwestrową na Stadionie Śląskim powinny mieć na uwadze możliwe utrudnienia drogowe / korki drogowe w aglomeracji śląskiej.

TRANSPORT PUBLICZNY
Na stadion dotrzesz bez problemu korzystając z licznych środków publicznego transportu zbiorowego tj. tramwajów, autobusów KZK GOP oraz pociągów Kolei Śląskich. W dniu 1 stycznia 2019 r. uruchomione zostaną dodatkowe cztery pociągi relacji: Katowice – Tychy Lodowisko, Katowice – Gliwice, Katowice – Zawiercie, Katowice – Rybnik. Przejazd w dodatkowych pociągach będzie realizowany na podstawie taryfy Kolei Śląskich. W ramach KZK GOP funkcjonuje kilkadziesiąt operatorów linii autobusowych oraz Tramwaje Śląskie. W dniu 31.12.2018 r. od godziny 19:00 KZK GOP zapewni 8-godzinne zwiększenie oferty komunikacji publicznej.

PARKINGI
Park Śląski udostępnił miejsca parkingowe. Bilet parkingowy można zakupić w przedsprzedaży internetowej na stronie www.ticketmaster.pl do dnia 31 grudnia do godz. 16.00 w cenie 20 zł. Po zakupie bilet należy wydrukować i kierować się do Strefy Parkingowej poprzez współrzędne GPS podane na bilecie. Jeżeli w przedsprzedaży internetowej nie zostaną wykupione wszystkie miejsca parkingowe, będzie możliwość ich zakupienia na miejscu, w dniu imprezy, w momencie wjazdu na teren Parku Śląskiego, jednak w sprzedaży bezpośredniej cena biletu parkingowego wynosić będzie 30 zł. Ilość miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego w dniu imprezy jest ograniczona i wynosi ok. 1300 miejsc, dlatego w przypadku ich braku wjazdy zostaną zamknięte. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zachęcamy do przyjazdu komunikacją miejską.
W Sylwestra kierowcy posiadający zakupiony wcześniej bilet parkingowy, mają możliwość wjazdu na parkingi od godz. 17.30 do 24.00. Jednocześnie organizatorzy wskazują, że dostępne będą również parkingi w Katowicach: przy ul. Złotej (GKS), ul. Olimpijskiej (powyżej MCK), centrach handlowych oraz ogólnie dostępnych miejscach parkingowych w centrum Katowic.

INFORMACJE DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH
Organizatorzy informują, że na terenie Stadionu Śląskiego, na trybunie zachodniej zostały wydzielone i oznakowane miejsca dla osób niepełnosprawnych (poruszających się na wózkach, mających problemy z poruszaniem się, niewidomych) wraz z opiekunami. Na terenie Parku Śląskiego znajduje się strefa parkingowa dla osób niepełnosprawnych Parking - "P1". Odbiór wejściówek na platformę możliwy jest od 20 grudnia 2018 r. w Wydziale Polityki Społecznej UM Katowice zlokalizowanym przy ul. Rynek 1 (8 piętro, pok. 805), od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30. Liczba wejściówek ograniczona jest do 40, a o ich wydaniu decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby niepełnosprawne zgłaszają się po odbiór wejściówki osobiście lub za pośrednictwem opiekuna, po okazaniu ważnego orzeczenia o znacznym stopniu niepełnosprawności. Szczegółowe informacje pod nr tel. (32) 25-93-207.

DZIECI
Zagubione na terenie imprezy dzieci będą prowadzone do punktu informacyjnego, gdzie zostanie podjęta próba kontaktu z ich opiekunami. Dlatego też ważne jest, aby każde dziecko miało naklejkę bezpieczeństwa! Naklejki bezpieczeństwa dostępne będą przy trzech głównych wejściach na teren imprezy. Wejścia te zlokalizowane są przy bramach Stadionu Śląskiego:
· brama numer 1 od ulicy Chorzowskiej (Katowice)
· brama numer 4 od ulicy Chorzowskiej (Katowice)
· brama numer 7 od alei Harcerskiej (Chorzów)
Na naklejce należy wpisać imię dziecka, imię i nazwisko opiekuna oraz numer telefonu kontaktowego. Pokój matki z dzieckiem z przewijalnią dla niemowlaków dostępny będzie przy sektorze 25D. Kluczami do pomieszczenia dysponować będzie patrol ratowniczy poruszający się pieszo po terenie imprezy.

CZY NA TEREN STADIONU BĘDZIE MOŻNA WNIEŚĆ JEDZENIE ORAZ NAPOJE?
Nie. Zakup napojów oraz jedzenia będzie możliwy w kioskach gastronomicznych i food truck’ach. Płatność realizowana będzie przy użyciu kart płatniczych oraz gotówki.

CZEGO NIE MOGĘ WNIEŚĆ NA STADION?
· broni i innych niebezpiecznych przedmiotów,
· materiałów wybuchowych oraz pirotechnicznych
· materiałów pożarowo niebezpiecznych
· napojów alkoholowych
· plastikowych, szklanych bądź metalowych pojemników oraz puszek
· środków odurzających oraz substancji psychotropowych
· parasoli
· balonów oraz innych elementów mogących zakłócić produkcję telewizyjną imprezy
· rowerów, skuterów oraz motocykli
· psów i innych zwierząt
Pełna lista przedmiotów zakazanych znajduje się w regulaminie imprezy.

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU
W związku z organizacją imprezy na Stadionie Śląskim w dniu 31.12.2018 r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu:
od godziny 17.00
· wprowadzony zostanie zakaz wjazdu i wyjazdu z osiedla Tysiąclecia od ul. Chorzowskiej
od godziny 18.00
· ograniczona zostanie możliwość skrętu w lewo z ul. Katowickiej w kierunku ul. Parkowej
· wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w ciągu ul. Parkowej, na odcinku od ronda w rejonie C.H. Carrefour do skrzyżowania z ul. Kościuszki
od godziny 23.30
· zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie ul. Katowicka na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Parkową/al. Wojska Polskiego i skrzyżowaniem z ul. Gałeczki
· zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie ul. Chorzowska (w Katowicach) na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Parkową/al. Wojska Polskiego i pierwszą przewiązką (połączenia jezdni ulicy Chorzowskiej) za przejściem podziemnym
· zamknięty dla ruchu pojazdów zostanie łącznik pomiędzy al. Wojska Polskiego i ul. Tysiąclecia (w Katowicach)
· zamknięta dla ruchu pojazdów zostanie al. Wojska Polskiego
Przywrócenie docelowej organizacji ruchu planowane jest w dniu 1.01.2019 r. ok godz. 2.00.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Polsat, Fot. YouTube dlaCiebietv
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic