Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

100-metrowa ślizgawka w Strefie Kultury na zakończenie wakacji!

2017-08-26

100 metrów dobrej zabawy i dwa bezpłatne tory – w ostatnią sobotę wakacji wielka ślizgawka zostanie ustawiona na ulicy Jerzego Haralda, obok budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach, a nie jak pierwotnie planowano na ulicy Olimpijskiej.

Katoślizg – karnij się w Strefie to inicjatywa Wydziału Promocji Urzędu Miasta Katowice. Dzięki wodnej ślizgawce, na ulicy Haralda, w ścisłym centrum miasta, poczujemy się jak nad morzem. Zabawa będzie dostępna bezpłatnie. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji dwa tory. Każdy z nich ma dwa metry szerokości. Ślizgawka liczy sobie 100 metrów, z czego ostanie dziesięć metrów stanowi basen służący wyhamowaniu. Dla komfortu uczestników tory będą ułożone na miękkiej piance, pomyślano także o namiotach – przebieralniach.

– Z przyczyn niezależnych ślizgawka odrobinę zmienia lokalizację. Zostanie rozłożona na ulicy Jerzego Haralda, tuż obok roślinnego labiryntu przy budynku NOSPR-u. Reszta planów się nie zmienia, nadal zapraszamy od godziny 12.00 do 18.00 i nadal udział jest bezpłatny – informuje Ewa Biskupska, rzecznik Urzędu Miasta Katowice.

Komu mało wodnych atrakcji w Katowicach, niech pamięta, że przy ulicy Pułaskiego (Dolina Trzech Stawów) codziennie od godziny 9.00 do 21.00 jest dostępny wodny plac zabaw, wyposażony w 18 atrakcji takich jak armatka wodna, kwiatki nabierające wodę, wodne owady i gejzer ziemny.

Zobacz jak na wielkiej ślizgawce bawiono się w 2016 roku:

Katoślizg – karnij się w Strefie

lokalizacja: ulica pomiędzy Muzeum Śląskim, a budynkiem NOSPR-u
termin: sobota, 26 sierpnia, godz. 12.00 – 18.00
wstęp: bezpłatny
uczestnicy: poniżej 16 roku życia potrzebują zgody opiekuna (rodzica)
długość ślizgawki: 100 m
szerokość toru: 2 m
liczba torów: 2  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

UM Katowice, Fot. YouTube PrezentMarzeńCOM
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic