Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Katowice zachęcają restauratorów do gościnności

2018-11-07

Katowiccy urzędnicy prowadzą projekt COP24 friendly, służący integracji środowiska lokalnych przedsiębiorców w celu zaprezentowania ich unikalnej i ciekawej oferty uczestnikom Szczytu Klimatycznego ONZ, który odbędzie się w mieście na początku grudnia.

- Zapraszam do udziału w projekcie COP24 friendly, abyśmy wspólnie zadbali o to, by nasi goście, którzy przyjadą do Katowic na szczyt klimatyczny, zrozumieli, czym jest prawdziwa śląska gościnność – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic i dodaje, że w wydarzeniu będzie uczestniczyć blisko 30 tys. gości z prawie 200 krajów, w tym politycy, reprezentanci organizacji pozarządowych oraz środowisk naukowych, biznesu i mediów.

- Konsekwentna realizacja strategii miasta opartej na kulturze, sporcie, turystyce biznesowej oraz rewitalizacji obszarów poprzemysłowych, zaowocowała powierzeniem nam roli gospodarza COP24. Szczyt klimatyczny w Katowicach to doskonała okazja do pokazania, jak bardzo zmieniło się miasto w ostatnich latach i szansa na globalną promocję w skali niespotykanej do tej pory. Nie bez powodu hasło COP24 w Katowicach to Black to Green. Nawiązuje także do tego, że stereotypowo czarne Katowice są tak naprawdę zielone – prawie połowa terenów naszego miasta to lasy, parki i skwery – dodaje prezydent.

Projekt COP24 friendly realizowany będzie w pięciu kategoriach: breakfast, lunch, dinner, clubbing, shopping. Przedsiębiorcy mogą przystąpić do wszystkich kategorii, tylko jednej lub kilku wybranych – w zależności od swojej działalności.

Teren konferencji klimatycznej z lotu ptaka:

– Zainteresowani projektem powinni przesłać zgłoszenie do 15 listopada. Aby przystąpić do programu uczestnicy zobowiązani są do przygotowania specjalnej oferty w ramach COP24 friendly w zadeklarowanych kategoriach. W zamian taki przedsiębiorca weźmie udział w międzynarodowym wydarzeniu, a jego lokal zostanie oznaczonych specjalną naklejką, która będzie informowała o udziale w projekcie – mówi Marcin Stańczyk, naczelnik wydziału promocji i dodaje, że przedsiębiorcy, którzy włączą się do projektu będą promowani w mediach społecznościowych, a także otrzymają gadżety dla klientów – piny z symbolami Katowic. Kelnerzy w lokalach gastronomicznych zostaną wyposażeni w fartuchy.

Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie www.cop24.katowice.eu.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube Międzynarodowe Targi Poznańskie Sp. z o.o.
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic