Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Bardziej eko na katowickim foto-konkursie

2018-10-17

W grudniu Katowice będzie gościło uczestników Szczytu Klimatycznego ONZ (COP24). Mówi się, że Katowice odwiedzi wówczas 30 tys. osób z różnych stron świata. Nie bez przyczyny myślą przewodnią tegorocznej edycji fotograficznego konkursu „Katowice w obiektywie" jest hasło „Eko-Katowice".

– W ramach przygotowań do tego wydarzenia chcielibyśmy zachęcić mieszkańców, którzy fotografują amatorsko lub tych, którzy spełniają się w zawodzie fotografa, aby spojrzeli na swoje miasto z perspektywy ekologii. Temat można rozważyć bardzo szeroko – od ujęć przedstawiających naturę miasta, przez efekty działań rewitalizacyjnych i wydarzenia ściśle tematyczne, po inne skojarzenia nasuwające się w związku z tym zagadnieniem – mówi Marcin Stańczyk, zastępca naczelnika w Wydziale Promocji.

Zdjęcia do konkursu, wraz z wypełnionym i podpisanym oświadczeniem, można nadsyłać w terminie do 31 października pocztą elektroniczną pod adresem: konkurs@katowice.eu lub pocztą tradycyjną pod adresem: Urząd Miasta Katowice – Wydział Promocji, ul. Młyńska 4, 40-098 Katowice. Fotografie, zapisane na płycie CD lub innym nośniku elektronicznym, można też dostarczyć osobiście do Wydziału Promocji (ul. Rynek 13, pierwsze piętro, pokój 116).

Spośród zgłoszonych do konkursu prac komisja, składająca się z przedstawicieli ZPAF-u oraz Wydziału Promocji Urzędu Miasta, wybierze 30, które jako wyróżnione pojawią się na grudniowej wystawie w należącej do Związku Galerii Katowice oraz zostaną opublikowane na stronach: www.katowice.eu oraz www.zpaf.katowice.pl.

Nagrodą główną jest publikacja w kalendarzu miejskim na 2019 rok. Jurorzy wskażą również trzy fotografie, których autorzy otrzymają nagrody specjalne – pieniężne za pierwsze (750 zł) i drugie (600 zł) miejsce oraz za trzecie miejsce – zaproszenie do udziału w warsztatach fotograficznych prowadzonych przez ZPAF.

Relacja z zeszłorocznej wystawy pokonkursowej:

Konkurs, cieszący się od niemal dekady sporą popularnością, od swoich pierwszych edycji przeciwstawia się stereotypom na temat Katowic. – Nadsyłane co roku zdjęcia zachwycają nas ujęciami nowoczesnego miasta, przemienionego, bardzo zielonego i co najważniejsze, przyjaznego mieszkańcom – mówi Marcin Stańczyk. – Jestem przekonany, że również w tym roku katowiczanie nas nie zawiodą – dodaje.

Szczegóły na temat konkursu są przedstawione w regulaminie, który wraz z oświadczeniem jest dostępny na miejskiej stronie www.katowice.eu, na stronie ZPAF-u www.zpaf.katowice.pl oraz w Centrum Informacji Turystycznej przy Rynku 13.


Tomasz Kawka "Hałda Murcki" - jeden z laureatów ubiegłorocznego konkursu

  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube Mischal Szalast
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic