Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Mecz Ligi Narodów na Stadionie Śląskim okiem policji

2018-10-12

Na Stadionie Śląskim rozegrał się mecz między reprezentacjami Polski i Portugalii w rozgrywkach Ligi Narodów. W związku z wydarzeniem śląscy policjanci dbali o bezpieczeństwo w Chorzowie i Katowicach. Wieczór przebiegł w sportowej atmosferze.

Nad bezpieczeństwem tego olbrzymiego przedsięwzięcia czuwało ponad 1400 śląskich policjantów. Stróże prawa do tego przedsięwzięcia przygotowywali się od dłuższego czasu. Działania ukierunkowane były głównie na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom imprezy oraz mieszkańcom, zarówno przed, w trakcie jak i po meczu.

Mundurowi spodziewali się, że spotkanie między reprezentacjami Polski i Portugalii będzie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Policjanci liczyli się z tym, że imprezie będą towarzyszyć sportowe emocje, ale także duże utrudnienia w ruchu, przede wszystkim w okolicach stadionu.

Spośród ponad 1400 śląskich policjantów zabezpieczających mecz, z pewnością najwięcej pracy mieli właśnie mundurowi z drogówki. Musieli oni zapewnić płynność ruchu na niezwykle uczęszczanej drodze krajowej nr 79, łączącej Katowice z Chorzowem. Zatłoczona zazwyczaj trasa, w dniu meczu była szczególnie oblegana. Dlatego też zmieniono w wielu miejscach organizację ruchu. Policjanci w białych czapkach w newralgicznych miejscach kierowali również ruchem ręcznie.

Zobacz policyjne video z zabezpieczenia meczu:

Z myślą o kibicach śląska policja przygotowała specjalny informator o możliwych utrudnieniach w ruchu drogowym, niezbędnik kibica oraz poświęconą wydarzeniu infolinię.

Także policjanci prewencji oraz kryminalni dbali o bezpieczeństwo kibiców i mieszkańców, współpracując ze służbami porządkowymi organizatora i innymi formacjami, w tym m.in. Strażą Pożarną, Strażą Miejską, Pogotowiem Ratunkowym. Dopiero sporo po północy mundurowi mogli mówić o zakończeniu zabezpieczenia.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, KMP Katowice, Fot. YouTube W Metropolii
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic