Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Wyjatkowo zuchwały złodziej - poprosił o pomoc w sklepie i okradł go

2018-10-10

Sprawca poprosił sprzedawcę o wodę do chłodnicy samochodu. Gdy właściciel wyszedł na zaplecze ją nalać, ten ukradł mu z kasy 900 złotych.

Do zdarzenia doszło w dniu 17 sierpnia 2018 r. w Katowicach przy ulicy Miłej. Do sklepu przyszedł mężczyzna, który poprosił sprzedawcę o użyczenie wody, gdyż jak stwierdził musi dolać do chłodnicy w samochodzie. Wybrał wiaderko, które chciał zakupić i podał właścicielowi, aby nalał do niego wody. Sprawca wykorzystał nieobecność pokrzywdzonego i przechylając się przez ladę sklepową sięgnął do szuflady kasy. Skradł 900 złotych, po czym szybko opuścił sklep.

Całe zdarzenie zostało nagrane przez kamery monitoringu sklepu. Policjanci z Komisariatu Policji V Katowicach poszukują mężczyzny, który jest zarejestrowany na nagraniu. Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomoc w ustaleniu tożsamości tego mężczyzny, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji V w Katowicach pod nr tel. 32 2003709, 32 200 3700, 32 200 2555, kp5@katowice.ka.policja.gov.pl.

Zobacz moment kradzieży na video:  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, KMP Katowice, Fot. YouTube W Metropolii
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic