Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Darmowe sadzonki za plastikowe butelki i elektrośmieci

2018-09-06

Katowiccy urzędnicy zapraszają na Rynek w niedzielę 9 września do akcji "100 tysięcy drzewek na 100-lecie niepodległości Polski". Osoby, które dostarczą 10 baterii, 10 zgniecionych butelek pet lub puszek aluminiowych i 1 drobny elektrośmieć otrzymają 1 sadzonkę.

Akcja "100 tysięcy drzewek na 100-lecie niepodległości Polski" organizuje w całej Polsce Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów. W Katowicach, akcja odbędzie się przy współudziale Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach oraz Miasta Katowice, na Rynku w godzinach 10.00- 15.00.

Na Rynku staną namioty Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach – tam za przyniesiony odpad będzie można otrzymać sadzonkę.

Poza możliwością zdobycia sadzonek, będzie również okazja do sprawdzenia się z historii i wiedzy ekologicznej– za poprawną odpowiedź na wylosowane pytanie czekają specjalne nagrody.

Zobacz zieleń na katowickim rynku:  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube Krzysztof Krawczyk
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic