Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

W Katowicach odbędzie się wakacyjna wymiana książek

2018-08-01

18 sierpnia w Katowicach Śląscy Blogerzy Książkowi zorganizują kolejną akcję promującą czytelnictwo - wymianę książkową. Tym razem literaturą wymienić będzie można się w nowej katowickiej księgarni TAK Czytam

To już kolejna z kilkudziesięciu wymian książkowych organizowanych przez Śląskich Blogerów Książkowych na Śląsku. Dzięki wymianom, nowy dom znalazło już tysiące książek. Główna zasada wymiany mówi „ile wynosisz, tyle przynosisz”, a zatem każdy czytelnik ma prawo wymienić dokładnie tyle książek, ile zdołał unieść i przynieść wcześniej do biblioteki.

Akcja opierająca się na idei bookcrossingu znana jest na całym świecie, a od paru lat w ulepszonej formule organizowana jest na terenie Śląska przez Śląskich Blogerów Książkowych. Podczas akcji będzie można wymienić przeczytane, ale zachowane w dobrym stanie książki z własnej, prywatnej biblioteczki, na całkiem inne, nieczytane jeszcze powieści, które czekać będą na czytelników od godz. 11:00 przy ul. 3-ego Maja 13. Wakacyjna wymiana książkowa trwać będzie do godziny 14:00.

Podczas wymiany książkowej, będzie można na własnej skórze poznać ideę bookcrossingu, wymieniana zaś będzie jedynie beletrystyka. Pełen regulamin akcji oraz szczegółowe informacje dotyczące akcji dostępne są na stronie Śląskich Blogerów Książkowych.

Śląscy Blogerzy Książkowi podczas Śląskich Targów Książki:


Fot. Śląscy Blogerzy Książkowi

  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube silesia.info.pl
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic