Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Apel: Fontanny nie są przystosowane do funkcji kąpielisk

2018-07-27

Mamy lato, wakacje, ciepłe dni, a co za tym idzie wielu mieszkańców szuka ochłody. Katowiccy urzędnicy przypominają jednak, że miejsca takie jak fontanny nie są przystosowane do funkcji kąpielisk.

Woda w fontannach mimo, że znajduje się w stałym obiegu, jest chlorowana i regularnie wymieniana, to nie nadaje się ani do kąpieli ani do picia. Urząd Miasta apeluje do rodziców, by nie pozwalali dzieciom wchodzić do fontann. Warto wspomnieć, że wspólnie z Katowickimi Wodociągami uruchomiono w Katowicach kurtyny wodne, które znajdują się m. in. na rynku, ul. Mariackiej, czy zabytkowej dzielnicy Nikiszowiec. Natomiast bezpieczną atrakcją na upalne dni dla dzieci z pewnością będzie wodny plac zabaw, który zlokalizowany jest w Dolinie Trzech Stawów, czy kąpieliska Bugla oraz Rolna.

Ostrzeżenie przed upałami w Katowicach

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach informuje, że Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne nr 12 z dnia 27.07.2018 r. dotyczące wystąpienia na ternie miasta Katowice zjawiska: upał/2​

Optyk Katowice  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube akademiki2010
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic