Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

W Intel Extreme Masters Katowice 2019 do wygrania będzie aż milion dolarów!

2018-07-14

Intel wraz z ESL, największą na świecie organizacją esportową, po raz kolejny zorganizują Mistrzostwa Świata Intel Extreme Masters (IEM) w Katowicach. 13-letnia tradycja IEM sprawia, że jest to najdłużej funkcjonujący, globalny turniej dla profesjonalnych graczy.

Dwadzieścia cztery drużyny będą przez trzy weekendy rywalizowały w elitarnych rozgrywkach Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO). Dzięki rozgrywkom Counter-Strike: Global Offensive, które otrzymały od Valve Corporation status Major Championship, IEM Katowice 2019 stanie się najbardziej lukratywnym wydarzeniem IEM w historii.

- IEM Katowice stał się jednym z najbardziej znanych esportowych turniejów na świecie - powiedział Michał Blicharz, wiceprezes Pro Gaming w ESL. - Spodziewam się, że połączenie dziedzictwa IEM z powagą Mistrzostw Valve Major sprawi, że będzie to najbardziej widowiskowe wydarzenie IEM w historii.

- Intel Extreme Masters Katowice łączy najlepszych graczy, fanów i technologie, co roku przewyższając oczekiwania gamingowej społeczności - powiedział John Bonini, Vice President and General Manager of the VR, Gaming and Esports Group w Intelu. - Podczas mistrzostw Valve Major w CS:GO w 2019 roku dostarczymy naszym fanom oglądającym rozgrywki na żywo oraz w internecie jeszcze więcej emocji — od elitarnego turnieju po najlepsze gamingowe technologie.

Tegoroczną imprezę, w dwa weekendy odwiedziło ponad 169 000 uczestników. Transmitowano ją w 17 cyfrowych kanałach w 10 różnych językach. Łącznie w sieci stream z rozgrywek oglądano ponad 2 miliardy minut, co stanowi wzrost o 232% w porównaniu z IEM 2017. IEM 2019 będzie już 7. kolejną edycją IEM w Katowicach. IEM Expo był gospodarzem dwóch Mistrzostw Valve Major: w 2014 (EMS One Katowice) i 2015 (ESL One Katowice).

- Katowice dzięki Intel Extreme Masters stały się globalną stolicą esportu. Od sześciu lat gościmy w naszym mieście największe w Polsce wydarzenia, a w trakcie jego trwania oczy całego świata zwrócone są w kierunku Katowic. Dziesiątki tysięcy fanów na trybunach legendarnego Spodka i nowoczesnego Międzynarodowego Centrum Kongresowego oraz miliony kibiców przed komputerami na całym świecie, gwarantują doskonałą promocję Katowic, jako ośrodka, w którym stawiamy na nowe technologie i przemysł czasu spotkań. Katowice będąc istotnym punktem na światowej mapie esportu, rozwijają także inne inicjatywy związane z przemysłem gier komputerowych. W naszym mieście działa Muzeum Historii Komputerów i Informatyki, a w salach koncertowych NOSPR można posłuchać koncertów z muzyką z najpopularniejszych gier Video Games Live. Kształcimy także graczy, tworząc dla nich specjalne profile w szkołach średnich, a uczniowie naszych szkół odnoszą sukcesy w dziedzinach robotyki i programowania - mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Jak to się zaczęło? Intel Extreme Masters od 2013 roku:

Optyk Katowice

Przez trzy tygodnie — między 14 lutego, a 3 marca 2019 r. —24 najlepsze drużyny z całego świata będą rywalizować o lwią część puli nagród o wartości 1 miliona dolarów oraz tytuł Mistrza Świata IEM:

•14-20 lutego: Podczas The Challengers Stage, 16 zespołów weźmie udział w kwalifikacjach odbywających się w ESL Arena w Katowicach.

•21-24 lutego: W czasie fazy The Legends Stage, najlepszych 8 drużyn fazy Challengers Stage i 8 najlepszych poprzedniego Majora będzie walczyć w play-offach na żywo przed ponad 1000 fanów zgromadzonych w Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK).

•28 lutego - 3 marca: The Champions Stage będzie czterodniową fazą finałową w systemie play-off, która odbędzie w legendarnym Spodku. To właśnie tam zostanie wyłoniony nowy Mistrz Świata.

IEM Expo, czyli wiodące targi poświęcone esportowi, także w 2019 roku będą obecne w MCK. Po raz kolejny będą gościć najlepsze marki technologiczne oraz firmy spoza branży pragnące trafić do esportowej publiczności. Uczestnicy będą mogli w praktyce sprawdzić najnowsze technologie dla graczy komputerowych, jak również wziąć udział w otwartych turniejach i konkursach esportowych. Tradycyjnie już, na odwiedzających będzie czekała gigantyczna strefa Intel® Experience Area, prezentująca komputery z procesorami Intel® Core ™ i7 i Intel® Core ™ i9 8. generacji, które charakteryzują się wysoką wydajnością podczas grania, korzystania z VR, jak i tworzenia multimedialnych treści. Nie zabraknie też innych zaawansowanych technologii gamingowych Intela.


Fot. UM Katowice

  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube ESL Polska
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic