Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Koncert Guns N`Roses na Stadionie Śląskim

2018-07-10

Koncert Guns N'Roses zgromadził na Stadionie Śląskim ponad 50 tys. fanów. Sporo osób zebrało się też wokół stadionu. Nad bezpieczeństwem gości z kraju i z zagranicy oraz wszystkich mieszkańców czuwało ponad tysiąc policjantów śląskiego garnizonu.

Mało kto z uczestników koncertu zdaje sobie sprawę, ale zabezpieczenie takiego wydarzenia jest wielką operacją. Śląscy policjanci do tego przedsięwzięcia przygotowywali się już od dawna. Tuż przed koncertem odbyła się odprawa w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Działania ukierunkowane były głównie na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom oraz mieszkańcom, zarówno przed, w trakcie, jak i po imprezie.

Spośród tysiąca śląskich policjantów, zabezpieczających wczorajsze widowisko, z pewnością najwięcej pracy mieli właśnie mundurowi z drogówki. Musieli oni zapewnić płynność ruchu na niezwykle uczęszczanej drodze krajowej nr 79, łączącej Katowice z Chorzowem. Zatłoczona zwykle trasa wczoraj była szczególnie oblegana. Dlatego też zmieniono w wielu miejscach organizację przejazdów.

Policjanci w białych czapkach i rękawiczkach w newralgicznych miejscach kierowali ruchem. Z myślą o uczestnikach przygotowano też informator o możliwych utrudnieniach w ruchu drogowym, asystent uczestnika koncertu, a także stworzono infolinię dla przyjezdnych.

Zobacz koncert Guns N`Roses z perspektywy policji:

Także inne policyjne służby - pionu prewencji, czy kryminalnego - dbały o bezpieczeństwo fanów i mieszkańców, współpracując ze służbami porządkowymi organizatora i innymi formacjami, w tym m.in. Strażą Pożarną i Strażą Miejską. Dopiero sporo po północy ostatni policjanci mogli mówić o zakończeniu zabezpieczenia.

W policyjnych statystykach nie odnotowano żadnych zdarzeń kryminalnych, ani też ekscesów chuligańskich związanych z zabezpieczaniem tego olbrzymiego przedsięwzięcia. Mamy nadzieję, że kolejne imprezy na Stadionie Śląskim przebiegną równie bezpiecznie.


Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach

  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, KP Katowice, Fot. YouTube W Metropolii
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic