Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Budowa centrum przesiadkowego na Zawodziu – zmiany w organizacji ruchu

2018-07-04

Na budowie centrum przesiadkowego Zawodzie prace wkraczają w kolejny etap. Rozpoczyna się umacnianie podłoży oraz prace dotyczące budowy kanalizacji i nowych dróg w ramach inwestycji. Zakres prac wymaga wprowadzenia zwężenie na ul. 1 Maja i Krakowskiej.

- Zawężenie ulic 1 Maja i Krakowskiej na wysokości budowanego centrum przesiadkowego Zawodzie wprowadzone zostanie w nocy z 6 na 7 czerwca. Ruch na tych ulicach poprowadzony będzie jednym pasem w każdym kierunku jazdy – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta. Dodaje także, że zmianie ulegnie lokalizacja przystanków. – Przystanki zostają przeniesione w rejon zajezdni i będą w tym miejscu ulokowane do zakończenia inwestycji – podkreśla rzecznik.

Zawężenie ulic oraz nowa lokalizacja przystanków to zmiany, które będą obowiązywać do zakończenia inwestycji. W związku ze zmianami w organizacji ruchu konieczne będą także zmiany w rozkładach jazdy, które przygotowuje KZK GOP.

Inwestycję w Zawodziu realizuje firma ZUE SA, która podpisała jako lider konsorcjum, wspólnie ze spółką Unibep umowę o wartości 66,4 mln zł brutto. Pierwsi pasażerowie skorzystają z centrum w IV kwartale 2019 r. Inwestycja centrum przesiadkowego obejmuje budowę: budynku dworca o powierzchni 365 m2 (m.in. zaplecze socjalne dla kierowców i motorniczych, kiosk, punkt sprzedaży biletów i toalety), dwóch parkingów naziemnych dla 275 samochodów, wiaty dla 36 rowerów, wiaty peronowej, miejsc postojowych dla autobusów i punkty Kiss&Ride.

O centrum przesiadkowym na Zawodziu w materiale TVS:

Kolejna zmiana ze względu na zaawansowane prace budowlane wprowadzona zostanie przy realizowanym centrum przesiadkowym Sądowa.

– W poniedziałek 9 lipca z ruchu zostanie wyłączona ul. Sądowa i ul. Jana III Sobieskiego na wysokości inwestycji. Wyłączenie z ruchu w tym miejscu będzie obowiązywało do 15 września – mówi Ewa Lipka. – Dla samochodów w tym czasie będzie obowiązywał objazd ul. Gliwicką i Geppert – Mayer. Natomiast autobusy obsługujące przystanek „Katowice Plac Wolności", jadące w kierunku podziemnego dworca autobusowego oraz ul. Mikołowskiej będą kierowane ulicami: 3-Maja i Słowackiego. Ruch autobus w zmienionej organizacji ruchu będzie utrzymany do końca budowy. Na obecnym etapie lokalizacje przystanków nie ulegają zmianie – dodaje.


Fot. UM Katowice

  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube SILESIA FLESZ TVS
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic