Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Tym wpisem prezydent Katowic zaskarbił sobie uznanie motocyklistów

2018-05-14

W weekend Marcin Krupa miał wypadek na motocyklu. Szczęśliwie nie ucierpiało jego zdrowie, ale jak sam po zdarzeniu przekazał w mediach społecznościowych, "najbardziej ucierpiał motocykl i z tego powodu boli mnie serce".

Wraz z trwającym sezonem motocyklowym na ternie miasta Katowice odbywa się szereg imprez plenerowych, na których pojawiają się pasjonaci jednośladów. Jedną z nich jest „Motomajówka 2018” organizowana przez Stowarzyszenie Moto Pistons Górny Śląsk. Start tego wydarzenia zaplanowano na godz. 10:00, wtedy to mieszkańcy Katowic mogli podziwiać przejazd dziesiątek motocyklistów drogami naszego miasta, w asyście policjantów Wydziału Ruchu Drogowego.

Przejazd motocyklistów zakończył się na Parku „Zadole” w dzielnicy Piotrowice-Ochojec. Wówczas rozpoczęła się druga część imprezy, którą otworzył i przywitał gości prezydent Miasta Katowice, Marcin Krupa. Po zakończeniu wydarzenia w parku, podczas przejazdu motocyklistów doszło niestety do nieprzyjemnego zdarzenia, w którym uczestniczył prezydent Katowic. Po wyruszeniu kolumny jednośladów w kierunku centrum, na ul. Piotrowickiej doszło do kolizji kierującego samochodem osobowym a dwoma motocyklistami, jednym z nich był właśnie Marcin Krupa. Wyjeżdżając z drogi osiedlowej kierujący osobówką uderzył w motocykl prezydenta, jak ustalono na miejscu uczestnikom zdarzenia nic się nie stało, nie wymagali oni pomocy medycznej. Sprawca kolizji, mieszkaniec Katowic został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 złotych, a cała kolumna ruszyła w dalszą drogę.

Prezydent Katowic jest zapalonym motocyklistą i nie ukrywa swojej pasji. - Pierwszy był Komar, którego wziąłem ze złomu i sam naprawiłem, jak miałem 13 lat. Dziś to Suzuki gsf 650 Bandit. Odkąd zostałem wiceprezydentem, mam mniej czasu na realizowanie swoich pasji, ale dawniej zdarzało się, że motorem przyjeżdżałem nawet do pracy - wspomina Marcin Krupa.

W nawiązaniu do Waszych pytań, potwierdzam, że dziś rano, gdy jechałem motocyklem w Katowicach- uderzył we mnie pojazd wyjeżdżający z ulicy podporządkowanej. Poza drobnymi otarciami i stłuczeniami nic mi się nie stało- kierowca drugiego pojazdu też wyszedł bez szwanku. Najbardziej ucierpiał motocykl i z tego powodu boli mnie serce :). Dziękuję za Wasze pytania i troskę o moje zdrowie. Uważajmy na drogach. - po motocyklowym wypadku napisał Marcin Krupa, prezydent Katowic.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Policja, Fot. YouTube Wiadomości, KMP
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic