Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Zmiany w organizacji ruchu na ulicach Kościuszki, Jankego i Kolejowej

2018-05-09

Zakończył się etap przebudowy układu komunikacyjnego w okolicy powstającej galerii handlowej Libero, z dniem 9 maja (środa) nastąpi przekierowanie ruchu na ul. Kościuszki z tymczasowej jezdni na jezdnię docelową. Na ul. Kościuszki, zarówno dla kierunku do Centrum jak i kierunku z Centrum, utrzymane zostaną po 2 pasy ruchu.

Na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Jankego ruch na ul. Jankego od strony Ochojca poprowadzony zostanie nową jezdnią. Jednocześnie przywrócona zostanie przejezdność odcinka ulicy Jankego od ul. Kolejowej w kierunku ulicy Rzepakowej w jednym kierunku.

Ponadto, na odcinku ul. Kolejowej od ul. Stalowej do ul. Kościuszki dopuszczony zostanie jeden kierunek ruchu, co poprzez ul. Stalową umożliwi dojazd z ul. Kościuszki do ul. Jankego w kierunku Ochojca.

Z kolei z dniem 11 maja (piątek) planowane jest zamknięcie fragmentu ul. Kolejowej na odcinku ok. 300 m od ul. Stalowej w kierunku ul. Kłodnickiej. Dojazd z Ligoty do ul. Kościuszki w kierunku Skoczowa (DK 81) odbywać się będzie przez ulicę Kłodnicką.

O przebudowie skrzyżowania w materiale TVS:

Optyk Katowice


Graf. UM Katowice

  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube SILESIA FLESZ TVS
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic