Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Ruszył Jarmark na Nikiszu!

2022-12-09

Ten wyjątkowy jarmark świąteczny przyciąga niepowtarzalną atmosferą i klimatem katowickiego Nikiszowca. Jak co roku, spodziewamy się wielu odwiedzających, którzy przybędą na Nikiszowiec z różnych części Katowic, regionu oraz Polski, a nawet zza granicy.

- "Jarmark na Nikiszu" to dla wielu przystanek obowiązkowy podczas przygotowań do świąt. Mnóstwo kulinarnych inspiracji, atrakcji dla najmłodszych, a także możliwość zakupu upominków dla najbliższych od rzemieślników, a wszystko to w scenerii zabytkowego osiedla Nikiszowiec – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

- Zapraszam mieszkańców Katowic, ale również całej metropolii do odwiedzenia "Jarmarku na Nikiszu", który odbędzie się w dniach 9-11 grudnia, a jeśli dla kogoś jeden weekend to za mało, Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku trwa do 8 stycznia – dodaje prezydent.

Zzachęcamy wszystkich do przyjazdu na "Jarmark na Nikiszu" bezpłatnymi liniami autobusowymi. Specjalnie z tej okazji przygotowane zostały dwie takie linie, które będą jeździć wahadłowo. Pierwsza kursować będzie z katowickiego dworca podziemnego przy Dworcu PKP (stanowisko nr 10), przez Centrum Przesiadkowe Sądowa i Centrum Przesiadkowe Zawodzie (gdzie istnieje możliwość skorzystania z darmowego parkingu) do przystanku Janów-Zamkowa Skwer, znajdującego się tuż przy terenie wydarzenia.

Druga krótsza linia łączyć będzie 2 nieodpłatne parkingi: przy Katowickim Cmentarzu Komunalnym (ul. Murckowska 9), z parkingiem przy rondzie usytuowanym w bliskim sąsiedztwie Nikiszowca (między ul. Gospodarczą a ul. Szopienicką, obok Szpitala Specjalistycznego MAVIT).

W piątek (9.12) każda linia zacznie kursować o godz. 14.00 i będzie jeździć co 30 minut aż do godz. 20.30.

W sobotę i w niedzielę (10-11.12) początek kursów o godz. 11.00, a ich częstotliwość – co 20 minut, także do godz. 20.30. Na obu trasach jeździć będą głównie autobusy elektryczne. Szczegóły rozkład oraz informacja o przebiegu linii znajduje się na poniższych grafikach. 



  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych




 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic