Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Ostrzeżenie przed burzami w Katowicach

2018-04-30

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Katowicach informuje, że IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne nr 38 z dnia 30.04.2018 r. dotyczące wystąpienia burzy na terenie naszego miasta.

Burze mogą wystąpić dzisiaj od godz. 17:00 do północy. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h.

Burza w Katowicach - framelapse:

Komunikat pogodowy na majowy długi weekend:

We wtorek (01.04) nad Polską znajdować się będzie strefa frontu atmosferycznego, który będzie rozdzielał bardzo ciepłe powietrze na południowym wschodzie i wschodzie od chłodniejszego na pozostałym obszarze Polski. Na obszarze całego kraju miejscami występować będą przelotne opady deszczu, a burze występować będą na południowym wschodzie i wschodzie kraju. Temperatura powietrza wyniesie od 15°C, 17°C na wybrzeżu, około 20°C na zachodzie do 28°C na Podkarpaciu.

Środa (02.04) zapowiada się pochmurniej niż poprzednie dni, zwłaszcza na Pomorzu i zachodzie kraju. Tutaj też, zwłaszcza na południowym zachodzie, należy spodziewać się opadów deszczu. Na pozostałym obszarze nieco pogodniej, ale miejscami również możliwe będą przelotne opady deszczu. Burze prognozowane są w Karpatach i na Podkarpaciu. Zrobi się nieco chłodniej, temperatura maksymalna wyniesie od 11°C w rejonie Łeby i Helu, 14°C, 15°C na Pomorzu i południowym zachodzie kraju do 18°C, 20°C w centrum. Najcieplej będzie na Podkarpaciu – miejscami temperatura wyniesie 25°C.

W czwartek (03.05) najlepsza pogoda powinna wystąpić na południowym wschodzie i wschodzie kraju. Tutaj będzie przeważało zachmurzenie umiarkowane i będzie najcieplej, do 25°C od Górnego Śląska po Podkarpacie. Na pozostałym obszarze wystąpi więcej chmur oraz miejscami, zwłaszcza na Pomorzu oraz miejscami na południu, wystąpią opady deszczu. Temperatura wynosić będzie od 11°C, 15°C na wybrzeżu i Pomorzu do 17°C miejscami na północnym wschodzie i zachodzie. Najcieplej będzie na Opolszczyźnie, do 24°C. W górach mogą pojawić się burze.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Opracowanie: Szymon Ogórek – synoptyk IMGW-PIB, Fot. YouTube HATAMOTO22
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic