Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Kilkadziesiąt gwiazd dla ubogich dzieci

2022-12-05

Wystartowała sprzedaż biletów na „Legendarny Kosmiczny Mecz z Aniołami" w katowickim Spodku. 11 marca na parkiecie ponownie spotkają się aktorzy, piosenkarze, prezenterzy i sportowcy. Znani i lubiani zagrają w koszykówkę i siatkówkę, a całkowity dochód ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom.

To będzie druga katowicka edycja Legendarnego Kosmicznego Meczu z Aniołami, który ponownie zagości w Spodku. Na kibiców czekać będzie wielkie sportowe show w wykonaniu znanych osobistości i moc atrakcji towarzyszących dla całej rodziny!

Sprzedaż biletów-cegiełek na Legendarny Kosmiczny Mecz z Aniołami już wystartowała. Można je kupić na stronie www.legendarnykosmicznymecz.pl i na portalach biletowych.

Do tej pory Mecze wspierały Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy oraz Fundację Piątka, dla których w sumie uzbierały blisko 500 000 złotych! Zorganizowane 15 stycznia 2022 roku wydarzenie po raz pierwszy zagrało dla Domu Aniołów Stróżów, które od 30 lat pomaga rocznie ponad 600 dzieciom i młodzieży oraz 100 rodzinom z ubogich, poprzemysłowych śląskich i zagłębiowskich dzielnic. Dom Aniołów prowadzi lokalne, kompleksowe działania wsparcia i jest drugim „domem" dla wielu potrzebujących dzieci.

W poprzednim spotkaniu w Spodku zagrali m.in.: Joanna Jędrzejczyk, Katarzyna Pakosińska, Mariusz Czerkawski, Cezary Trybański, Sebastian Karpiel-Bułecka, Zygmunt Chajzer, Piotr Małachowski, Jerzy Dudek oraz GieKSik.

- To idealny pomysł na świąteczny prezent. Kupując bilety obdarujemy nie tylko bliską nam osobę, ale także dzieci z naszego Domu - wyjaśnia Monika Bajka, prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów.

– Dochód z imprezy przeznaczony zostanie na codzienną pomoc. W naszym Stowarzyszeniu dziennie opiekujemy się ponad 100 dzieci. Przy rosnących cenach, w trudnym czasie - doświadczeni pandemią, a potem skutkami wojny w Ukrainie - to spore wyzwanie również finansowe. Środki ze sprzedaży biletów pozwolą nam nadal zapewniać bezpieczne miejsce dla maluchów i nastolatków ze Śląska i Zagłębia – dodaje prezes.

Wydarzenie jest organizowane przez agencję Star Manager, która jest pomysłodawcą i organizatorem dwunastu edycji Legendarnego Kosmicznego Meczu. Współorganizatorem jest również katowickie Stowarzyszenie Dom Aniołów Stróżów, które od prawie 30 lat pomaga potrzebującym wsparcia najmłodszym. Partnerem wydarzenia jest miasto Katowice.

List intencyjny na organizację wydarzenia w Katowicach podpisali: Monika Bajka - prezes Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów, Marcin Krupa, prezydent Katowic i Piotr Sobik, właściciel agencji Star Manager.

- Katowicki Spodek gościł największe gwiazdy światowych scen muzycznych oraz był areną historycznych sukcesów polskiego sportu, np. mistrzostwa świata siatkarzy w 2014 roku czy wicemistrzostwa wywalczonego kilka miesięcy temu. W marcu, w Spodku rozegrany zostanie mecz inny niż wszystkie, w którym wyjątkowo wynik nie będzie najważniejszy, bo przede wszystkim będzie się liczyć pomoc dzieciom - powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic.

- Mam nadzieję, że 11 marca Spodek ponownie odleci i wypełni się po brzegi kibicami - ludźmi o dobrych sercach. Dlatego już teraz zachęcam do zakupu biletów na to kosmiczne wydarzenie - dodał prezydent.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. Jakub Morkowski Agencja, YouTube Katowice Oficjalny Kanał
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic