Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Naprawa szkód górniczych na tzw. Trzech Garbach

2022-11-29

30 listopada rozpoczną się roboty drogowe mające na celu usunięcie szkód górniczych na ul. 73 Pułku Piechoty, w rejonie byłej nastawni PKP w Katowicach.

Prace będą wykonywane przez firmę zewnętrzną na zlecenie Kopalni Murcki – Staszic, podmiotu odpowiedzialnego za eksploatację wyrobisk górniczych w tym rejonie. Miasto nie ponosi kosztów związanych z tymi pracami, które realizowane będą w ramach zawartego porozumienia pomiędzy PGG a Miastem Katowice, dotyczącym usuwania szkód górniczych.

Podczas robót zostanie zapewniona przejezdność poprzez zawężenie jezdni do jednego pasa z kierowaniem ruchem. Planowany termin wykonania prac wynosi 3 dni.

Zapowiadane działania to kolejne prace realizowane na mocy porozumienia PGG z Miastem Katowice. Wcześniej podobne prace były realizowane przy okazji odbiorów przebudowywanego węzła Giszowiec. Wtedy też na skutek eksploatacji wyrobisk górniczych doszło do uszkodzenia jezdni, które zostały naprawione na zlecenie PGG.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube Szymek Konkol
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic