Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

W Katowicach pojawiły się wojskowe autobusy rekrutacyjne

2022-11-02

Przez cały listopad po ulicach Katowic będą jeżdziły wojskowe autobusy. W ten sposób została zainaugurowana kampania promująca zawód żołnierza. Wybrane autobusy PKM Katowice zostały oklejone grafikami, a w środku pojawiły się plakaty informacyjne.

W akcji będzie uczestniczyć kilkanaście pojazdów, w tym dwa liniowe autobusy zostaną oklejone na nietypowy jak na komunikację miejską szary kolor, a w pozostałych zawisną informacyjne plakaty. Dzięki temu wiadomość o możliwości odbycia służby wojskowej dotrze do bardzo dużej liczby osób – będą to nie tylko pasażerowie PKM Katowice, ale także kierowcy poruszający się samochodami i piesi.

Kampania promuje dobrowolną zasadniczą służbę wojskową, która jest podzielona na dwa etapy. Pierwszy, podstawowy, trwa 28 dni. Po jego zakończeniu i złożeniu przysięgi wojskowej kandydat przechodzi do etapu specjalistycznego, który trwa 11 miesięcy. Po ukończeniu osoba decydująca się na tę formę zyskuje pierwszeństwo w naborze do zasadniczej służby.

Szerokie porozumienie, by pomóc wojsku

Porozumienie o wsparciu kampanii rekrutacyjnej do Wojska Polskiego zawarli płk. Marek Majocha oraz prezes PKM Katowice Roman Urbańczyk, a także prezes Tramwajów Śląskich i dyrektor ZTM. Kampania w komunikacji miejskiej pozwala na dotarcie do większej liczby potencjalnych kandydatów, którzy na co dzień poruszają się po mieście.

Spot wojskowej akcji rekrutacyjnej:

- W obecnych czasach wojskowość znowu nabrała większego znaczenia. Sytuacja społeczna, międzynarodowa sprawiają, że liczba żołnierzy musi się zwiększać, abyśmy wszyscy mogli czuć się bezpieczniej. Tą kampanią chcemy pomóc, aby ci, którzy mieli kiedyś marzenie, by zostać żołnierzami, mogli się dowiedzieć, jak to zrobić – mówi Roman Urbańczyk, prezes PKM Katowice.

Kandydaci, myślący o służbie ojczyźnie, mogą składać wnioski w formie tradycyjnej w Wojskowych Centrach Rekrutacji, a także w formie elektronicznej. Maksymalnie po 14 dniach od złożenia wniosku elektronicznego kandydat otrzyma informację, w jaki sposób ma dopełnić formalności i w którym Wojskowym Centrum Rekrutacji stawić się na badania. W Wojskowych Centrach Rekrutacji zgłoszeni przejdą rozmowę kwalifikacyjną, rozmowę z psychologiem oraz badania lekarskie. W całej Polsce jest 86 takich Centrów. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.zostanzolnierzem.pl.

Więcej informacji →  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic