Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Nowe katowickie baseny miejskie odwiedziło już milion klientów!

2022-10-26

Katowickie baseny cieszą wielkim zainteresowaniem klientów. Dowodem na to jest fakt dzisiejszych odwiedzin jednego z nich przez milionowego klienta. Dwa pierwsze baseny, Brynów i Burowiec zostały oddane do użytku w czerwcu 2020 roku, ostatni z budowanych, Basen Zadole ze względu na problem z wykonawcą został otwarty 16 września tego roku.

Baseny od początku cieszyły się wielką popularnością wśród mieszkańców Katowic oraz okolicznych miast. O tym, że miasto potrzebowało tych inwestycji, dobitnie świadczą statystyki odwiedzin. W ciągu dwóch lat wszystkie trzy baseny odnotowały 1 mln wejść. Najwięcej klientów upodobało sobie Basen Brynów, który od momentu uruchomienia odnotował 535 tys. wejść. Na Burowcu w okresie od otwarcia pojawiło się ponad 439 tys. klientów, a na Zadolu w ciągu zaledwie miesiąca około 26 tys. klientów.

Na basenach dzieci czują się jak ryba w wodzie!

Baseny nie służą jedynie aktywnemu wypoczynkowi osób płacących za wstęp, ale odbywają się na nich także zajęcia nauki pływania. Katowicki program „Jak ryba w wodzie" zakłada, że każdy uczeń trzeciej klasy nauczy się pływać. Od początku roku szkolnego ponad 2100 dzieci ze 103 klas, korzystając z trzech miejskich basenów oraz pływalni zlokalizowanych np. w Pałacu Młodzieży czy Miejskim Ośrodku Sportu, uczy się pływać. Dodatkowo na wszystkich trzech pływalniach działają prywatne szkoły pływania, na których zajęciach z wodą zapoznają się nawet niemowlaki.

Otwarcie nowego basenu „Zadole” w Katowicach:

Nie tylko baseny, ale także sale sportowe

Co ważne, baseny posiadają również strefę suchą, która wyposażona jest na Brynowie w salę gimnastyczną i EMS, natomiast na Burowcu i Zadolu – halę sportową. Organizowane są tam zajęcia sportowe zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i dla dorosłych. Np. w ostatni weekend na Zadolu w czasie IV Grand Prix Polski Weteranów w Katowicach szpady skrzyżowali amatorzy szermierki z całej Europy. Halę sportową mogą także wynająć klienci indywidualni – np. pod gry zespołowe (tj. siatkówka, koszykówka, piłka nożna) lub np. badmintona. W tych obiektach każdy znajdzie coś dla siebie.

- Katowickie baseny to przykład miejskiej inwestycji, która doskonale wpisuje się w potrzeby mieszkańców. Bardzo cieszę się z tak ogromnego zainteresowania pływalniami mieszkańców Katowic oraz miast ościennych. Co ważne, niedawno otwarty Basen Zadole dodatkowo ułatwia dostęp do aktywnego wypoczynku katowiczanom z południowych dzielnic – mówi prezydent Katowic Marcin Krupa.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube SILESIA FLESZ TVS
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic