Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Katowice stają się coraz bardziej rowerowe

2018-04-19

Już dawno minęły czasy kiedy rower kojarzył się tylko z rekreacyjnym wyjazdem za miasto. Rowerzyści stali się nieodzowną częścią miast. Dojeżdżających na rowerze do pracy można było zauważyć w Katowicach nawet w styczniu i lutym! A wiosna spowodowała już prawdziwą rowerową fiestę!

Godne uznania jest, że rowerowa marka Merida swój nowy spot reklamowy nakręciła właśnie w Katowicach, które przecież nie kojarzą się powszechnie z aktywnością w mieście. Dodajmy, że całkowicie niezasłużenie.

– Choć wciąż daleko Katowicom do Kopenhagi czy Amsterdamu, doceniamy każde działania przyjazne rowerzystom, rozbudowę dwukołowej infrastruktury czy nowe stacje wypożyczalni rowerów miejskich. Poprzez ten spot wyświetlany w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych i portalach internetowych chcemy zaprezentować nie tylko nasze rowery, ale też przyjemność z jazdy nimi w mieście – tłumaczy Anna Bara, marketing manager Merida Polska.

„Niezależnie od tego, jaki jesteś, Twoje miasto to Katowice” – można sparafrazować hasło najnowszego kręconego w nich spotu. Odnosi się ono szczególnie do rowerzystów. To właśnie do nich skierowane jest video Meridy, jednej z czołowych dwukołowych marek świata. – Miło nam, że mogliśmy wykorzystać potencjał Katowic. Można w nich znaleźć wiele zachwycających miejsc, my zdecydowaliśmy się na centrum, które w ostatnich latach wypiękniało – mówi Anna Bara.

Obejrzyj rowerowy spot z Katowicami w roli głównej:

Warto dodać, że rowery marki Merida są produkowane od 1972 roku, należą do jednej z czołowych marek rowerów na świecie i są dystrybuowane aż w 88 krajach. Na modelach tej marki startuje m.in. Vincenzo Nibali, zwycięzca Tour de France, Giro d’Italia i Vuelta a Espana, czy Gunn-Rita Dahle Flesjaa, mistrzyni olimpijska, najbardziej utytułowana kobieta w historii kolarstwa górskiego.

Merida Polska jest wyłącznym dystrybutorem rowerów i akcesoriów Merida. Firma dostarcza w Polsce także produkty liderów w dziedzinie części i akcesoriów rowerowych m.in. Maxxis, CST, B-Skin i De-One.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Rowery Merida
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic