Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Z Doliny Trzech Stawów na Nikiszowiec nową drogą rowerową

2022-06-23

Rowerzyści zyskali kolejną ważną trasę rowerową w Katowicach. Oddano do użytku drogę łączącą popularną Dolinę Trzech Stawów z Nikiszowcem. Trasa ta będzie w przyszłości przedłużona aż do Giszowca. Prace nad budową kolejnych odcinków już trwają.

Droga rowerowa, o nawierzchni z betonu asfaltowego w kolorze czerwonym, powstała na odcinkach wzdłuż ulicy Pułaskiego, przez teren Doliny 3 Stawów w rejonie Sztauwajerów, wzdłuż Autostrady A4 oraz wzdłuż terenu Campingu aż do włączenia w ul. Gospodarczą.

– W ramach inwestycji wykonano także przebudowę oświetlenia w rejonie wiaduktu autostradowego na ul. Pułaskiego, zabudowano opaskę kamienną chodnik od drogi rowerowej, wykonano oznakowanie poziome i pionowe – mówi Agnieszka Dutkiewicz, z-ca dyrektora ds. budowy infrastruktury technicznej, Katowickie Inwestycje S.A.

– Odcinek drogi rowerowej łączącej ul. Gospodarczą z Doliną Trzech Stawów i ul. Lotnisko liczy ok. 1,5 km. To kolejne bezpieczne połączenie rowerowe, które udostępniamy mieszkańcom, łączące atrakcyjne miejsce do rekreacji jakim jest Dolina Trzech Stawów z kolejnymi częściami naszego miasta. To także opcja dla turystów, którzy mogą zwiedzać Katowice na rowerach, bo zarówno na Nikiszowcu, jak i w Dolinie Trzech Stawów znajdziemy wypożyczalnie rowerów miejskich – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Rowerem po Nikiszowcu:

Częścią tej inwestycji drogowej były także prace związane z towarzyszącą nowej trasie zielenią, w tym nasadzenia - wzdłuż odcinka trasy posadzono m.in. 33 drzewa gatunku Magnolia Galaxy.

Rozwój infrastruktury rowerowej w Katowicach

Miasto konsekwentnie stawia na rozbudowę infrastruktury rowerowej i wdrażanie nowych rozwiązań. Przykładem tego drugiego jest rozwijana z roku na rok sieć rowerów miejskich, która cieszy się popularnością wśród mieszkańców. W tym sezonie do dyspozycji użytkowników będzie około 1 000 rowerów, które będzie można wypożyczać i oddawać w aż 125 stacjach.

Oprócz rowerów miejskich i rozbudowywanej sieci dróg rowerowych, w mieście pojawiają się także niestandardowe rozwiązania. Przykładem jest licznik do pomiaru ruchu rowerowego zainstalowany na drodze rowerowej, biegnącej wzdłuż alei Korfantego. Urządzenie oprócz informacji o natężeniu ruchu rowerowego w tym miejscu ma również promować poruszanie się jednośladami.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. Dariusz Czapla, YouTube Jacek Pazera
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic