Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Podsumowanie e-sportowych świąt w Katowicach

2018-03-31

Na przełomie lutego i marca katowicki Spodek gościł dwie wielkie imprezy, ESL One powered by Intel oraz Intel Extreme Masters World Championship. Łącznie Spodek odwiedziło aż 169 000 osób! Transmisje obejrzało 4 mln osób na całym świecie, a publikacje osiągnęły 187 mln wyświetleń.

Pula nagród wszystkich turniejów rozegranych na przełomie lutego i marca wyniosła ponad 7 mln złotych. Jest to rekord, jeśli chodzi o turnieje organizowane przez ESL One powered by Intel. Najbardziej prestiżowe zmagania odbyły się w Dota 2, Counter-Strike: Global Offensive i StarCrafta II, ale nie zabrakło również innych popularnych tytułów. Spodek nie był jedynym miejscem, gdzie gromadzili się esportowi fani. Do ich dyspozycji oddano również Międzynarodowe Centrum Kongresowe, gdzie przez dwa weekendy odbywały się targi IEM Expo. Oprócz stoisk znalazły się tam cztery esportowe sceny oraz Intel Experience Zone.

Po fazie kwalifikacji, które objęły w sumie sześć regionów, szesnaście najlepszych drużyn Dota 2 z całego świata spotkało się w Katowicach, by walczyć o mistrzowski tytuł ESL One, lwią część puli nagród wynoszącej w sumie ponad 3,5 mln złotych oraz 1500 punktów rankingowych Dota 2 Pro Circuit 2017-2018. Zawody transmitowano w 10 wersjach językowych, w siedemnastu telewizjach kablowych i kanałach cyfrowych. Rozgrywki oglądano przez ponad 2 miliardy minut, co daje wzrost o 232% w porównaniu do ubiegłorocznego pierwszego weekendu.

W Katowicach wyłoniono także mistrzów 12. sezonu Intel Extreme Masters w Counter-Strike: Global Offensive oraz StarCrafta II. Drużyny CS: GO walczyły o nagrody z puli ok. 1,5 mln złotych, zaś zawodnicy StarCrafta rywalizowali aż o ok. 1,4 mln złotych. Zmagania czołowych esportowców można było oglądać na 38 kablowych i cyfrowych platformach na całym świecie. Nasi partnerzy dystrybuowali transmisję w 12 językach, a oglądano ją w sumie przez miliard minut.

Zobacz ceremonię otwarcia IEM Katowice 2018:

W szczytowym momencie transmisję online z pierwszego weekendu zmagań w Katowicach oglądało 2,2 mln osób, podczas gdy stream z drugiego weekendu w najlepszym momencie przyciągnął uwagę aż 1,7 mln osób, co daje wzrost odpowiednio o 80% i 26% w porównaniu do poprzedniego roku. Transmisje na żywo, wideo z ciekawymi akcjami i inne publikacje na Twitterze i Facebooku dotyczące wydarzeń, które odbyły się w oba weekendy, osiągnęły 187 mln wyświetleń, generując zaangażowanie na poziomie 9,3 mln.

– Pasja, jaką ma esportowa społeczność w połączeniu z innowacyjnymi technologiami firmy Intel czynią nasze wydarzenia niezapomnianymi – stwierdził John Bonini, Vice President/GM of the VR, Gaming and Esports Group w Intelu. – W 12. sezonie Intel Extreme Masters cały czas zapewnia niesamowite emocje i cieszymy się każdą chwilą, która pozwala nam osiągać kolejne kamienie milowe esportu.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube ESL Counter-Strike, Helena Kristiansson
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic