Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

5 tys. zł za nocną kolizję na Załęskiej Hałdzie

2022-01-17

Do zdarzenia doszło dzisiaj o godz. 2.00 na ulicy Dobrego Urobku. Według informacji kierujący citroenem, jadąc z nadmierną prędkością na łuku drogi, wypadł i uderzył w metalowy płot posesji.

Według zgłaszającego kierujący był przytomny, ale uskarżał się na ból nóg i rąk. W trakcie obsługi zdarzenia policjanci ustalili, że 21-letni kierujący był już wielokrotnie karany mandatami za znaczne przekroczenia dozwolonej prędkości.

Tym razem na szczęście obyło się bez ofiar. Kierujący po badaniach wrócił do domu. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tys. zł.

Załęska Hałda jest częstym miejscem wypadków drogowych:

Przypominamy, że główną przyczyną zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie pieszym i rowerzystom.

Niestety nie wszyscy kierujący pamiętają o tym. Tylko od początku 2022 roku policjanci katowickiej drogówki ujawnili ponad tysiąc przekroczeń prędkości, z czego aż prawie 900 było w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. W związku z powyższym policja apeluje o przestrzeganie nie tylko dozwolonych limitów prędkości, ale dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, KMP Katowice, Fot. YouTube
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic