Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Popularna aplikacja taksówkowa rusza w Katowicach

2018-03-21

Znana i ceniona w Europie aplikacja taksówkowa mytaxi dotarła do Katowic i większości miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Z okazji oficjalnego startu mytaxi przygotowało promocję 50% mniej, która potrwa do końca kwietnia.

To co wyróżnia mytaxi na tle lokalnej konkurencji to objęcie w pierwszą strefę taxi nie tylko Katowic, ale też wszystkich miast z nimi graniczących, czyli Mikołów, Tychy, Mysłowice, Sosnowiec, Będzin, Czeladź, Siemianowice Śląskie, Chorzów, Świętochłowice i Rudę Śląską. Na wszystkich kursach pomiędzy tymi miastami w dzień obowiązywać będzie zawsze 1. taryfa. Natomiast dla kursów poza wyznaczoną strefą, mytaxi planuje wprowadzić atrakcyjne stawki ryczałtowe obowiązujące całą dobę. Ryczałty obejmą połączenia do miast: Jaworzno, Dąbrowa Górnicza, Piekary Śląskie, Bytom, Zabrze i Gliwice, Oświęcim, a także na lotniska w Pyrzowicach i Balicach.

Mytaxi swój nowy oddział w konurbacji śląskiej otwiera z flotą ponad 150-ciu zarejestrowanych kierowców posiadających licencję taksówkarską i spełniających wszystkie wymagania do wykonywania legalnego przewozu osób.

– Planujemy dwukrotnie powiększyć liczbę kierowców mytaxi na Śląsku w ciągu kolejnych dwóch miesięcy, by jeszcze bardziej zwiększyć dostępność mytaxi w tym regionie – mówi Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce.

Duży potencjał śląskiego rynku taxi

Mytaxi w Polsce dostępne jest od 2012 roku, w Warszawie, Krakowie i Trójmieście. W tych miastach do mytaxi dołączyło łącznie 4800 kierowców, a dzięki udostępnieniu mytaxi w Metropolii liczba ta przekroczy 5000. Wybór konurbacji śląskiej jako kolejnego oddziału mytaxi jest nieprzypadkowy.

– Śląsk przyciąga coraz więcej przedstawicieli biznesu, którzy podróżując po Polsce szukają wygodnego rozwiązania dla swoich służbowych podróży – mówi Krzysztof Urban – Wielu naszych pasażerów, zwłaszcza z Warszawy i Krakowa, pytało o dostępność mytaxi w Katowicach, a śląscy kierowcy obserwując dynamiczny rozwój mytaxi w Polsce, odwiedzali nasze krakowskie biuro i zwracali się z prośbą o start w ich miastach. Już podczas testowania naszej usługi w tym regionie zauważyliśmy, że najwięcej zamówień pochodzi z Katowic i Gliwic.

Katowice to ważny punkt na mapie polskiego rynku taxi. Statystyki Urzędu Miasta wskazują, że liczba taksówek wynosi tu około 1000, co daje jedną taksówkę na 280 mieszkańców. Dla porównania w Warszawie stosunek ten wynosi 1:180. Szansą na zwiększenie udziału taksówek w transporcie miejskim są mobilne aplikacje takie jak mytaxi, które odpowiadają na aktualne oczekiwania pasażerów.

Aplikacja mytaxi gwarantuje pasażerom wygodne zamówienie i płatność za taksówkę z poziomu smartfona, ustalenie preferowanej stawki za kilometr, bezpośredni kontakt z kierowcą i możliwość śledzenia jego trasy dojazdu na mapie w aplikacji. Po skończonym kursie pasażer może ocenić kierowcę i auto za pomocą gwiazdek oraz dodać go do „Ulubionych Kierowców”.


O mytaxi:

Mytaxi zostało powołane do życia w czerwcu 2009 roku i jest pierwszą na świecie aplikacją łączącą pasażera z kierowcą taksówki. Aplikacja mytaxi została pobrana ponad 10 milionów razy i posiada flotę 120 000 tysięcy zarejestrowanych kierowców, co czyni ją europejskim liderem wśród aplikacji do zamawiania taksówek. Od września 2014 roku mytaxi jest spółką zależną od Daimler Mobility Services GmbH (część Daimler Group). W lipcu 2016 roku mytaxi ogłosiło połączenie z Hailo, wiodącą aplikacją taxi w Wielkiej Brytanii i Irlandii, co stanowiło ważny krok w zdobyciu pozycji europejskiego lidera. W lutym 2017 roku mytaxi ogłosiło przejęcie Beat (poprzednio Taxibeat), największej aplikacji taxi w Grecji, dostępnej również w Peru oraz Chile. W czerwcu 2017 roku mytaxi ogłosiło akwizycję Clever Taxi, wiodącej aplikacji taxi w Rumunii.

Na sukces mytaxi pracuje ponad 600 pracowników w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Irlandii, Austrii, Polsce, Hiszpanii, Włoszech, Portugalii, Szwecji, Grecji, Rumunii, Peru i Chile (w połączeniu z Beat). mytaxi dostępne jest w ponad 70-ciu miastach w Europie i Ameryce Południowej. Więcej informacji znajduje się na stronie www.mytaxi.com.

  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. mytaxi
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic