Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Zamelduj się w Kato!

2021-10-04

Katowice stały się nowoczesnym centrum regionu, w którym dobrze się pracuje, uczy i żyje. Sporo osób korzysta z miejskiej infrastruktury i spędza tu wolny czas, ale nie do końca wie, że ma realny wpływ na kolejne inwestycje.

Tę świadomość ma zmienić ruszająca właśnie kampania społeczna „Melduję się w Kato”, której celem jest zachęcenie osób mieszkających w stolicy województwa śląskiego do zameldowania się w Katowicach.

Zameldowanie w Katowicach to nie tylko urzędowa formalność, ale przede wszystkim płynące z tego realne korzyści dla mieszkańców. Wiedzą o tym niemal 53 tysiące osób, które od 1 września 2020 do 31 sierpnia br. dołączyły do programu Katowicka Karta Mieszkańca. Karta Mieszkańca uprawnia do zniżek u 89 partnerów prywatnych i w 12 jednostkach miejskich. Dzięki niej mieszkańcy miasta mogą taniej skorzystać m.in. z basenów, kortów tenisowych, wydarzeń kulturalnych, usług fryzjerskich, weterynaryjnych czy prawnych. A przy okazji – dzięki zameldowaniu i rozliczaniu w Katowicach podatku dochodowego – wesprzeć miejski budżet i lokalne inwestycje.

Warto dodać, że o podziale części środków z budżetu miasta decydują również sami mieszkańcy. Katowicki Budżet Obywatelski od lat cieszy się sporą popularnością wśród katowiczan, w niedawno zakończonym głosowaniu wzięło udział ponad 43 tys. osób, a sam BO jest najwyższy w kraju wśród miast wojewódzkich w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Od ubiegłego roku mieszkańcy zgłaszają pomysły do Zielonego Budżetu, a na stałe w krajobraz lokalnych wydarzeń wpisały się działania z Inicjatywy Lokalnej, w ramach której miasto dotuje zadania, w które bezpośrednio angażują się katowiczanie.

Oto jak zameldować się w Katowicach przez internet:

Kampania „Melduję się w Kato” jest kolejnym etapem działań zachęcających do meldowania się w mieście, czerpania z tego korzyści i wspierania dalszego rozwoju najbliższego otoczenia. Najbliższa odsłona oparta będzie m.in. na działaniach outdoorowych, filmach promocyjnych oraz instruktażowych animacjach, które w prosty sposób pokażą, jak w łatwy sposób zmienić adres zameldowania. W przestrzeni miejskiej pojawią się billboardy, na których autentyczni mieszkańcy Katowic będą zachęcali do „zameldowania się w Kato”.

Dodatkowo zorganizowany zostanie także konkurs, w którym główną nagrodą będzie weekend w Katowicach dla… znajomych lub rodziny! To świetna okazja, by pochwalić się naszym miastem, spotkać się z przyjaciółmi – osobami z innych miast i pokazać im odmienione oblicze Katowic. Konkurs ruszy 20 października, a szczegóły zostaną opublikowane już wkrótce.

– Zależy nam na rozwoju miasta. Każda zameldowana osoba ma realny wpływ na rozwój Katowic, kolejne zielone inwestycje, ścieżki rowerowe, tereny rekreacyjne czy dbanie o już istniejącą infrastrukturę. Dlatego chcemy namówić te osoby, które tu żyją, ale nie są zameldowane, do zmiany tego stanu rzeczy – wyjaśnia Marcin Krupa, prezydent Katowic.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube Katowice Oficjalny Kanał
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic