Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Plony zebrane na Miejskiej Farmie przy dworcu zostaną rozdane mieszkańcom

2021-08-23

Na warzywnej farmie przy katowickim dworcu kolejowym przyszedł czas na żniwa. Zwieńczeniem działalności tej wyjątkowej zielonej przestrzeni będzie wydarzenie "Plono-branie". 29 sierpnia na miejscu rozdawane będą warzywa i saszetki z nasionami do samodzielnego wysiewu.

Akcja "Wypuszczamy Zieleń w Miasto", w ramach której dzięki Galerii Katowickiej działa Miejska Farma, ruszyła 21 czerwca. Od tego momentu w ścisłym centrum miasta funkcjonuje jedyna w swoim rodzaju przestrzeń stworzona przy użyciu 63 drewnianych skrzyń, 30 ton ziemi oraz 2300 sztuk sadzonek roślin ozdobnych i jadalnych - m.in. brokułów, dyni, cukinii, truskawek, poziomek, mięty, melisy, a także wiele innych sadzonek warzyw, owoców, ziół i kwiatów!

Teraz, po dwóch miesiącach intensywnych prac oraz skrupulatnego doglądania ich efektów, przyszedł czas na podsumowanie działalności i… żniwa. Chętni, po raz ostatni w 2021 roku, będą mogli odwiedzić Miejską Farmę w dniach 27-29 sierpnia. W niedzielę, 29 sierpnia, wszystkie zbiory trafią do mieszkańców.

Galeria dla swoich gości na tę okazję przygotowała również saszetki z nasionami do samodzielnego wysiewu. Ich ilość będzie ograniczona.

Miejska Farma w Katowickiej czynna jest w następujące dni:
piątki w godz. 15:00-21:00,
soboty w godz. 9:00-21:00
niedziele w godz. 11:00-18:00

Wydarzenie "Plono-branie" odbędzie się w niedzielę, 29 sierpnia, w godz. 11:00-18:00. Serdecznie zapraszamy!

Warto przypomnieć, że Miejska Farma przy kolejowym dworcu w Katowicach nie jest wyłącznie zieloną przestrzenią z mnóstwem owoców i warzyw - są to też towarzyszące jej funkcjonowaniu cykle wydarzeń o prośrodowiskowej tematyce.

- Wraz z początkiem lata, w samym sercu Katowic, zainaugurowaliśmy działalność miejskiej farmy. Trudno uwierzyć, że od tego czasu upłynęły już dwa miesiące, a nasz ogródek wydał wspaniałe plony. W związku z tym, że inicjatywę przygotowaliśmy z myślą o mieszkańcach aglomeracji, zbiory trafią właśnie do nich – mówi Anna Szczerkowska, Marketing Manager Galerii Katowickiej.

– Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania "Plono-brania", odbioru przygotowanych przez nas niespodzianek oraz degustacji naszych pysznych warzyw i ziół – dodaje.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

Klaudyna Łagocka, RED, Fot. YouTube katowicka.tv
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic