Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Rozpoczną się nowe wykopy na katowickim rynku

2021-08-13

Pamiętacie jeszcze rozkopany rynek w Katowicach? Będzie mała powtórka - w poniedziałek 16 sierpnia na katowickim rynku, począwszy od wylotu do ul. św. Jana rozpoczną się nowe wykopy. Ale spokojnie, na szczęście nie na taka skalę jak te uciążliwe sprzed dekady.

Wykopy zostały zlecone przez TAURON Ciepło Sp. z o.o. i związane są z inwestycją publiczną utworzenia osiedlowej sieci ciepłowniczej w ścisłym śródmieściu. Roboty w tym miejscu potrwają około miesiąca. Wykonawca nie przewiduje znaczących utrudnień dla pieszych, z ruchu będą jedynie wyłączane pasy płyt placu Kwiatowego, w związku z czym czasowo mogą pojawiać się obejścia wokół wykopów.

Ruch tramwajowy i samochodowy będzie odbywał się bez zmian, gdyż w obrębie ulicy św. Jana prace będą wykonywane metodą bezwykopową.

Realizowana inwestycja przyczyni się do dalszego ograniczenia niskiej emisji zanieczyszczeń powietrza w Katowicach, gdyż pozwoli na podłączenie starych budynków do sieci ciepłowniczej.

W związku z prowadzonymi pracami od 12 sierpnia nastąpi częściowe wyłączenie z użytkowania stacji roweru miejskiego zlokalizowanej przy placu Kwiatowym (stacja nr 5867), a od dnia 13 sierpnia nastąpi tymczasowe przeniesienie stacji usytuowanej przy ul. 3 Maja 42 (stacja nr 5847) na plac Wolności. Funkcjonowanie stacji na placu Kwiatowym oraz na ul. 3 Maja zostanie przywrócone z końcem września.

Zobacz jak przebiegała modernizacja katowickiego rynku:  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube WiWphoto
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic