Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Sprzedawał zaświadczenia o negatywnym wyniku testów

2021-01-19

Policja dokonała przeszukania u 26-letniego programisty Katowic, który oferował do sprzedaży szczepionki na COVID-19 oraz zaświadczenia o negatywnym wyniku testów na obecność COVID-19.

W styczniu br. w trakcie monitorowania sieci Internet pod kątem sprzedaży produktów związanych z COVID-19 funkcjonariusze operacyjni Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji natrafili na ogłoszenia związane z oferowaniem „nowej szczepionki na COVID-19 w formie ampułko-strzykawki” oraz „Negatywne testy COVID-19”.

Analiza zgromadzonych materiałów pozwoliła wytypować 26-letniego programistę z Katowic.

Zatrzymanie jest efektem współdziałania specjalistów ds. cyberprzestępczości Biura do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji oraz Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, z Pełnomocnikiem Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa, ukierunkowanej na zwalczanie nielegalnego handlu podrobionymi szczepionkami na COVID-19.

Przypominamy, że „szczepionka jest bezpłatna i dostępna w punktach realizujących szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19” Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać na tej stronie.

Pamiętajmy, używanie produktu leczniczego o niewiadomym pochodzeniu może być niebezpieczne dla życia i zdrowia.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, KMP Katowice, Fot. YouTube Śląskie. Pozytywna energia.
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic