Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Zamknięcie plenerowych lodowisk do 18 stycznia

2020-12-27

Nowe rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów, które wejdzie w życie 28 grudnia, nakazuje zamknięcie do 18 stycznia lodowisk na Rynku oraz w Murckach.

Oba obiekty cieszyły się dotychczas bardzo dużą popularnością. Szacunki wskazują, że średnia liczba zainteresowanych była nawet o 100 proc. wyższa, niż w ubiegłym roku.

– Absolutnie rozumiemy konieczność wprowadzenia nowych regulacji. Spodziewamy się jednak, że w związku z tym w najbliższych dniach zainteresowanie lodowiskami będzie jeszcze większe, powodując, pomimo zachowania szeregu procedur, zwiększenie ryzyka zakażenia – mówi Waldemar Bojarun, Zastępca Prezydenta Miasta Katowice nadzorujący działalność MOSiR Katowice, zarządcy lodowisk.

– Dlatego zdecydowaliśmy się wydłużyć czas dostępności obiektów, aby zainteresowanie mieszkańców mogło się rozłożyć na dłuższe okresy. Stąd decyzja o otwarciu lodowiska przez wszystkie dni świąteczne, także w nocy. Jeździć będzie można od 26 grudnia od godziny 9.00 do 27 grudnia do godziny 21.00 non stop – dodaje. Przez cały czas czynna będzie wypożyczalnia łyżew.

Katowickie lodowiska w czasie epidemii:

Równocześnie w katowickim Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji trwają prace dostosowujące funkcjonowanie ośrodka do nowego rozporządzenia mówiącego, że z obiektów sportowych będą mogli korzystać tylko sportowcy zawodowi, kadrowicze, stypendyści ministerialni oraz dzieci i młodzież uczestnicząca we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy.

W związku z tym ok. 75% obiektów katowickiego zarządcy będzie musiało zostać zamkniętych.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube Katowice Oficjalny Kanał
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic