Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Interwencja policji wobec atakującego posła

2020.10.25

Katowiccy policjanci podczas wczorajszego protestu interweniowali wobec posła Macieja Kopca, który zaatakował mundurowych, interweniujących wobec 18-letniego mężczyzny. Poseł po wylegitymowaniu opuścił radiowóz, a 18-latek zatrzymany.

Katowiccy policjanci podczas wczorajszego protestu w rejonie ulicy Plebiscytowej, interweniowali wobec posła Macieja Kopca, który zaatakował mundurowych, interweniujących wobec 18-letniego mężczyzny, który naruszył obowiązujące przepisy prawa.

Pomimo nadawanych komunikatów policyjnych o konieczności zachowania zgodnego z prawem, mężczyzna w żółtej kurtce popychał policjantów, kopał i szarpał za tarcze oraz mundury, stając się coraz bardziej agresywnym wobec policjantów.

Policjanci aby nie dopuścić do eskalacji agresji tłumu osób w pobliżu mężczyzna został obezwładniony i doprowadzony do radiowozu w celu wylegitymowania. Ze względu na zgromadzony tłum, przemieszczono się radiowozem na parking Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, gdzie przeprowadzono legitymowanie. Wtedy okazało się, że mężczyzna jest posłem na Sejm.

Zarejestrowany moment ataku na policjantów:

Optyk Katowice

Po potwierdzeniu jego danych, policjanci zakończyli czynności, a poseł opuścił radiowóz. Natomiast 18-letni mężczyzna został natomiast zatrzymany i doprowadzony do katowickiej komendy, gdzie przedstawiono mu zarzut zmuszania przemocą funkcjonariuszy do zaniechania prawnej czynności służbowej.

Za popełnione przestępstwo 18-latkowi grozi kara do 3 lat więzienia.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, KWP Katowice, Fot. YouTube Portal Katowice
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic