Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Wielkie zatrzymania policji podczas nielegalnych wyścigów

2020-08-11

Śląscy policjanci drogówki, wspierani przez kolegów z prewencji, zapobiegli podczas weekendu organizacji kilku nielegalnych wyścigów samochodowych. Skontrolowano aż kilkaset kierowców przygotowujących się do gonitwy po ulicach. W tym dwie w stanie nietrzeźwości...

Jest to już kolejny krok w walce z bardzo niebezpiecznym zjawiskiem nielegalnych wyścigów odbywających się nocą ulicami miast Metropolii GZM, które jego uczestnicy, zazwyczaj młodzi ludzie, nazywają „imprezą”. Uczestnicy zapominają najwyraźniej o tragedii, do jakiej doszło na jednej z takich „imprez” kilka lat temu w Jaworznie.

Informacje docierające do policjantów w ostatnim czasie wskazywały na możliwość organizacji nielegalnych wyścigów samochodowych na terenie kilku miast województwa śląskiego, m.in. w Katowicach. Wszystkie sygnały zostały poddane dokładnemu sprawdzeniu. Ich wynik niestety jest zatrważający.

W ciągu dwóch dni w okolicy wskazanych miejsc poddano kontroli kilkaset samochodów. W 68 przypadkach zatrzymane zostały dowody rejestracyjne, 2 z wylegitymowanych osób były poszukiwane, 2 kierowały pojazdami w stanie nietrzeźwości, a kolejne 2 dopuściły się innych przestępstw. Ponadto nałożonych zostało ponad 160 mandatów karnych, a czterem kierującym zatrzymano prawo jazdy.

W 2012 roku w Jaworznie w miejscu, gdzie odbywały się tego typu „wyścigi”, śmierć poniosła młoda kobieta, a poważnych obrażeń doznał mężczyzna. Oboje, znajdując się na chodniku, zostali potrąceni przez pędzący samochód.

Interwencja policji na terenie katowickiej Strefy Kultury:

Policja ostrzegamy, że tego typu kontrole prowadzone będą na bieżąco, a wzorowanie się na zachowaniach rodem z filmu „Szybcy i wściekli”, możliwe jest tylko i wyłącznie na oficjalnych imprezach rajdowych, które mogą zostać zorganizowane po spełnieniu określonych wymagań. Udział w legalnych rajdach i wyścigach samochodowych, w zabezpieczeniu których często uczestniczą policjanci, również daje poczucie adrenaliny i możliwość zaimponowania kibicom.

Policjanci przestrzegają młode osoby, aby nie były naiwne i bezmyślne, dając się namówić na zamianę jezdni w tor wyścigowy, co może skończyć się tragedią. - Rozwijajcie swoje pasje i bawcie się motoryzacją, ale róbcie to „z głową” i legalnie - dodają.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, KMP Katowice, Fot. YouTube Miastowo
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic