Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Zamiast odbywać kwarantannę, leżał pijany na ławce... pod urzędem

2020-05-29

Mężczyzna, który po powrocie z zagranicy powinien odbywać kwarantannę w Bielsku Białej, leżał pijany na ławce w centrum Katowic. W ścisłym centrum - na ulicy Młyńskiej pod Urzędem Miasta.

Katowiccy policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę, który na ul. Młyńskiej leżał na ławce i podjęli interwencję, ponieważ istniało niebezpieczeństwo jego zasłabnięcia. Podeszli by udzielić mu pomoc. Okazało się jednak, że powodem słabości, była zbyt duża ilość wypitego alkoholu.

Mężczyzna dodatkowo pomimo obowiązku zasłaniania twarzy, nie miał maseczki. Co więcej, policjanci ustalili, że mężczyzna powinien przebywać... w Bielsku Białej, gdzie miał odbywać kwarantannę po powrocie do kraju z zagranicy. Policjanci podjęli decyzję o umieszczeniu go zgodnie z procedurami w policyjnym areszcie, gdzie trzeźwiał. Wsparcia policjantom katowickiego oddziału prewencji udzielili funkcjonariusze straży miejskiej, którzy zajęli się jego transportem.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna został skierowany do ośrodka, w którym powinien odbywać kwarantannę. W związku ze złamaniem obowiązku izolacji przez mężczyznę, policjanci powiadomili Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Teraz poza kacem grozi mu nawet 30 tys. złotych kary administracyjnej za złamanie obowiązku izolacji.

Centrum Katowic oczami przechodnia:  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, KMP Katowice, Fot. YouTube ThePatrioticPL
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic