Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Wyjątkowy koncert kolędowy w Spodku

2017-12-10

Zaśpiewają ponad 30 kolęd i pieśni bożonarodzeniowych, które zabrzmią w nowych i oryginalnych aranżacjach podczas koncertu w Katowicach i 11 innych miastach. Będzie okazja poznania tak wyjątkowych utworów, jak stara hebrajska pieśń szabatową, starogrecka kolęda z Kapadocji czy też kolęda węgierska i czeska.

Na scenie 360* pojawią się wielkie gwiazdy polskiej estrady, m. in.: Natalia Kukulska, Igor Herbut, Kasia Moś, Daria Zawiałow, Mietek Szcześniak, Beata Bednarz, Mate.O, Agnieszka Musiał, Adam Krylik oraz Dana Vynnytska. Wokalistom będzie towarzyszyć AUKSO - jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie, która od ponad 20 lat jest wizytówką Polski na świecie.

Ponadto specjalnie na Betlejem w Polsce 2017/2018 zostanie stworzony międzynarodowy zespół muzyczny, w skład którego wejdą wybitni instrumentaliści Na scenie będzie można podziwiać również niezwykłe duety. Wokalistom będzie towarzyszyć także chór…, czyli my - około 100 tysięcy widzów, którzy podczas koncertów oddadzą się wspaniałemu entuzjazmowi wspólnego kolędowania. Będzie ono rozbrzmiewać bożonarodzeniową radością przez ponad 2 godziny – tyle, ile trwać będzie każdy z koncertów.

Zobacz fragment zeszłorocznego koncertu w Spodku:

"Betlejem w Polsce" odwiedzi w grudniu 2017 i w styczniu 2018 dwanaście polskich miast i największych hal koncertowych! Będziemy okazja do wspólnego wysłuchania bożonarodzeniowych utworów wykonywanych przez znanych artystów na najwyższym światowym poziomie oraz przyłączenia się do nich własnym śpiewem, a także do złożenia sobie nawzajem życzeń, łamiąc się dołączonym do programu trasy opłatkiem.

Bilety dostępne na: www.betlejemwpolsce.pl, bilety24.pl oraz w zainteresowanych parafiach.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Betlejem W Polsce
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic