Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Galeria Katowicka razem z Wyspiańskim podjęła wyzwanie Gemini

2020-05-14

W odpowiedzi na nominację od Gemini Park Tychy, do grona biorących w udział w akcji dołączyła Galeria Katowicka. Przy współpracy z Teatrem Śląskim, który na co dzień z sukcesem prowadzi Scenę w Galerii, Katowicka przygotowała swoją wersję popularnej hip-hopowej „szesnastki”.

Błyskawicznie rosnąca popularność #hot16Challenge2 i jego wyniki pokazują, że w trudnych czasach społeczeństwo potrafi reagować szybko, solidarnie i skutecznie! W ramach akcji zebrano już niemal 2 miliony złotych, a to jeszcze nie koniec! Wyzwanie podjęła Galeria Katowicka o utwór wykonał w śląskim anturażu popularny aktor, Dariusz Chojnacki - „bo kto by to nagrał, dział marketingu? Pha!”.

Udział wokalistów, aktorów, osób publicznych czy nawet polityków w charytatywno-muzycznym wyzwaniu to znak, że #Hot16Challenge2 zatacza ona coraz szersze kręgi. W piątek 8 maja w sieci pojawiło się pierwsze nagranie stworzone przez centrum handlowe - Gemini Park Tychy, w którym nominowane zostały 4 kolejne obiekty handlowo-rozrywkowe. Rzuconą rękawicę podjęła Katowicka, która wspólnie ze swoim długoletnim partnerem, Teatrem Śląskim, stworzyła autorską „szesnastkę”.

Dla Katowickiej wzięcie udziału w akcji pomocowej było także okazją, aby po długiej przerwie powitać swoich klientów i zapewnić, że dobrze widzieć ich ponownie - „nawet jeśli widać tylko oczy znad maski”. Zrobiła to w swoim stylu - odwołując się do lokalności, bieżącej sytuacji i emocji. Utwór wykonał Dariusz Chojnacki – aktor teatralny i filmowy, znany z produkcji takich jak: "Szczęście świata", "Twarz", "Pani z przedszkola", „Fuga”, „Pitbull. Niebezpieczne kobiety” czy „Chce się żyć”. Teraz znany również z mistrzowskiego rapowania :)

„No to jadymy! Pamiętajcie, chodzi o to, żeby pomagać! Po-ma-gać!”:

Przypomnijmy, że to już kolejna akcja charytatywna, do której w tym trudnym czasie włączyła się Katowicka. Wcześniej wsparła finansowo produkcję przyłbic 3D, które docelowo trafiły do lokalnych szpitali.

- Jak zawsze jesteśmy otwarci na nowe wyzwania, odważne projekty i prospołeczne inicjatywy. #Hot16Challenge to akcja ważna, w której głos oddano sztuce, dlatego naszą „szesnastkę” stworzyliśmy we współpracy z Teatrem im. Wyspiańskiego i przy wsparciu śląskiego hip-hop’u. To piękny przykład współpracy kilku światów, centrum handlowe, ceniona i szanowana instytucja kultury, znany aktor i ludzie ze świata hip-hopu stworzyli razem fajny projekt w szczytnym celu. Szczególne brawa należą się fantastycznemu Dariuszowi Chojnackiemu, który rewelacyjnie odnalazł się w nowej dla siebie roli! - mówi Anna Szczerkowska, Marketing Manager Galerii Katowickiej.

W #Hot16Challlange2 Katowicka nominowała NOSPR, Miasto Katowice i Macieja Stuhra.

Czym jest #Hot16Challenge2 2020?

To kolejna odsłona raperskiego wyzwania, które polega na stworzeniu 16-wersowego utworu i nominowaniu do zabawy kolejnej osoby. W 2014 roku, kiedy sieć podbiła pierwsza edycja akcji, miała ona czysto artystyczny charakter. Tym razem, w obliczu pandemii koronawirusa, przedsięwzięcie zyskało wymiar charytatywny. Aktualnie inicjatywę wsparło ponad 57 000 tysięcy darczyńców, którzy na pomoc medykom przekazali łącznie prawie 2 miliony złotych, czyli dwukrotnie więcej niż zakładał cel. Inicjatorem tegorocznego przedsięwzięcia jest raper Solar. Link do zbiórki oraz więcej informacji znajduje na: https://www.siepomaga.pl/hot16challenge.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Klaudyna Łagocka, Fot. YouTube katowicka.tv / Galeria Katowicka
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic