Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Trwają dezynfekcje ulic Katowic

2020-04-03

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, wyprzedzając ogólne zarządzenia, Katowice prowadzą akcję dezynfekcji przestrzeni miejskiej. W mieście odkażane są przystanki, ławki i chodniki.

Dezynfekcje przeprowadza Miejski Zarząd Ulic i Mostów oraz Zakład Zieleni Miejskiej. Dołączyło do nich także Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

– Prowadzimy dezynfekcję stref pieszych, głównie w centrum miasta, takich jak m.in. chodniki, pasaże czy mała architektura. Zaangażowani są w to nasi pracownicy, z odpowiednim sprzętem do ręcznej dezynfekcji – wyjaśnia Robert Potucha, wiceprezes MPGK Katowice.

– Wykorzystujemy także zamiatarki znajdujące się na naszym wyposażeniu. Są one napełniane odpowiednim środkiem do dezynfekcji i przełączane na funkcję opryskiwania. Mamy zapasy płynu odkażającego, uzupełniamy je na bieżąco, nie ma problemów z dostępnością – dodaje Robert Potucha.

Działania te uzupełniają aktywności na terenie całego miasta, podjęte przez Miejski Zarząd Ulic i Mostów oraz Zakład Zieleni Miejskiej.

– Codziennie dezynfekowane są przystanki autobusowe i tramwajowe, a jest ich w naszymi mieście ponad 660. Pracownicy dezynfekują wiaty, ławki i kosze, które się przy nich znajdują. Ponadto podobne działania są realizowane przy przejściach podziemnych, kładkach dla pieszych i tunelach. W tych miejscach bardzo dokładnie odkażane są poręcze, zarówno przy schodach, jak również przy podjazdach dla niepełnosprawnych – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Nowe obostrzenia rządowe w stanie epidemii:

Optyk Katowice

W sumie w Katowicach codziennie dezynfekowanych jest 661 przystanków, a na nich: 658 koszy przystankowych, 457 wiat wraz z zintegrowanymi siedziskami, 238 ławek wolnostojących przy przystankach.

Odkażaniu podlegają również 33 obiekty takie jak przejścia podziemne, kładki dla pieszych i tunele. W ramach dezynfekcji tych miejsc również szczególnie uważnie czyszczone i odkażane są wszelkiego rodzaje poręcze, a także kolejnych 128 koszy na śmieci. Dodatkowo, co drugi dzień, dezynfekowane są także ławki i poręcze na skwerach, placach i parkach miejskich.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube Katowice Oficjalny Kanał
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic