Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Śląska Prohibicja porwała Nikiszowiec do tańca

2017-12-05

W katowickim Nikiszowcu została otwarta, długo zapowiadana, restauracja "Śląska Prohibicja". Na ten moment czekało blisko 15 000 fanów zgromadzonych na fanpage’u lokalu. Nowa restauracja jest największą w dzielnicy i co warte jest uwagi mieści się w jej zabytkowym centrum.

Bo choć oficjalne otwarcie zaplanowano na Barbórkę, to pierwsi goście do "Śląskiej Prohibicji" mogli wejść już w miniony czwartek! I tak 30 listopada pod osłoną nocy, ponad 100 gości „zakradło się” do nowo powstałej restauracji na Nikiszowcu. Przyciągnęły ich porywające dźwięki muzyki i obietnica odbycia podróży w czasie. Kuchnia działała już pełną parą, a uczestnicy wieczornego otwarcia w stylu „speakeasy” mogli skosztować specjałów z karty Magdy Nowaczewskiej, zwyciężczyni 5. edycji programu MasterChef. Zabawa trwała do późnej nocy.

- Chcieliśmy zaproponować naszym gościom coś wyjątkowego, coś co będzie wybiegało poza zwykłe serwowanie dań z karty, coś co będzie wnosiło nową wartość i nowe doznania. — mówi Ewa Kleczkowska, menadżer restauracji. – Goście pod eskortą aktorów mogli wejść do lokalu „od kuchni” tylnym wejściem. Każdy musiał podać tajne hasło, a potem… spodziewać się niespodziewanego.

Podczas otwarcia serwowano autorskie drinki oraz dania, które już od poniedziałku można zamawiać z karty. Uwagę gości przykuwały oryginalnie urządzone wnętrza, a wśród nich ścianka z akcesoriami, na tle której można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Gościom czas umilała muzyka grana na żywo oraz występy grupy tanecznej, która opracowała choreografię specjalnie z myślą o "Śląskiej Prohibicji". Gwiazdą wieczoru była grupa Singin’ Birds, której udało się wyczarować klimat lat 20. i porwać wszystkich do tańca.

Zobacz jak bawiono się w remontowanej

Restauracja powstała w ponad 100-letniej, zabytkowej kamienicy w Nikiszowcu, której pierwotnym przeznaczeniem był hotel robotniczy dla pracowników kopalni napływających spoza Katowic. "Śląska Prohibicja" to jednak nie tylko restauracja. Właściciele stworzyli w murach zabytkowej kamienicy miejsce, gdzie można nie tylko zjeść z rodziną pyszny obiad, ale także posłuchać dobrej muzyki na żywo, pograć w karty i w komfortowych warunkach spotkać się z partnerami biznesowymi. Do dyspozycji gości oddano sześć sal różnej wielkości mogących pomieścić ponad 200 osób.

Podczas uroczystego otwarcia restauracji na scenie zagrali:
Łukasz Kozer (fortepian),
Przemek Hanaj (gitara) Oleksandr Balevych (saksofon)
Jarek Spałek Syncopated Quartet
Marta Fedyniszyn (w okal) i Kajetan Borowski (fortepian)  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, Fot. YouTube Śląska Prohibicja
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic