Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Katowiczanie zostali w domach. Brawo!

2020-03-23

Spośród polskich miast konieczność pozostania w domach szczególnie wzięli to do siebie mieszkańcy Katowic, gdzie aż 71% osób nie porusza się dalej niż 100 metrów od swojego mieszkania. Widać to na poniższym wykresie.

– To zapewne wyjścia przed blok z psem czy do sklepu pod domem – mówi Dominik Karbowski, prezes firmy Selectivv, która razem z portalem WP Tech sprawdzili, jak podczas pierwszego tygodnia kwarantanny zachowywali się Polacy.

Z danych można wyciągnąć kilka ciekawych wniosków. Pierwszy i najważniejszy jest pozytywny – dość poważnie potraktowaliśmy zalecenie pozostania w domach. W każdym z sześciu wymienionych miast minimum połowa osób nie rusza się nigdzie dalej, niż na 100 metrów od swojego domu.

– Szanowni Państwo, jestem dumny z tego, że zdecydowana większość naszych mieszkańców dostosowuje się do tej trudnej sytuacji i wykonuje zalecenia dotyczące pracy zdalnej i pozostawania w domu. Oczywiście, jeśli mamy tylko taką możliwość. Kwarantanna i samoizolacja są najważniejsze w powstrzymaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa – zakomunikował Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Plac Andrzeja w niedzielę:  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube Poland Silesia
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic