Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Miasto zamyka parkingi przy parkach, by mieszkańcy z nich nie korzystali

2020-03-20

"Podobnie jak Wy lubię spędzać czas w zielonej Dolinie Trzech Stawów. Pamiętajcie jednak proszę, że zagrożenie epidemiczne jest bardzo duże i realne" - twierdzi prezydent Katowic.

Od 20.03.2020 roku do odwołania ze względu na zagrożenie epidemiczne zostały wyłączone z użytkowania parkingi obsługujące dwa największe i najpopularniejsze latowickie parki - Park Południowy (Kościuszki) oraz Katowicki Park Leśny (Dolina Trzech Stawów)

List prezydenta Katowic:

"Apeluję do wszystkich Katowiczan o rozsądek – zostańcie w domach!

Podobnie jak Wy lubię spędzać czas w zielonej Dolinie Trzech Stawów. Pamiętajcie jednak proszę, że zagrożenie epidemiczne jest bardzo duże i realne. Liczba zarażonych koronawirusem w Polsce rośnie z dnia na dzień.

Jeszcze wczoraj w Dolinie Trzech Stawów można było spotkać setki ludzi, rodziny z dziećmi, spacerowiczów, młodzież robiącą grilla - pomimo tego, że od dłuższego czasu apelujemy, by w miarę możliwości nie wychodzić z domów. Dlatego podjąłem decyzję, że od dzisiaj do odwołania zamkniemy parkingi w Dolinie Trzech Stawów oraz przy Parku Kościuszki. Nie możemy dopuścić do tego, by te miejsca stały się nowymi ogniskami zarażeń.

Przypomnę, że w ostatnich dniach zamknęliśmy place zabaw oraz siłownie pod chmurkę - bo korzystało z nich wiele osób. Drodzy Mieszkańcy! Pamiętajcie proszę, że ten szczególny czas to nie są ferie, ani wakacje. Pozostańcie w domach, by chronić zdrowie i życie – swoje i innych osób.

Marcin Krupa,
Prezydent Katowic"

Katowicki Park Leśny:

Dlaczego tereny zielone są w Katowicach tak popularne?

Jest ich wyjątkowo dużo i są bardzo atrakcyjne, a sam Katowicki Park Leśny należy do ewenementów przemysłowego niegdyś miasta, jakimi są Katowice. KPL stanowi rozległy obszar leśny rozciągający się od centralnej części Katowic po południowe kresy miasta. Jest to największy obszar zielony miasta. Nie jest on jednak typowym parkiem miejskim - od takich odróżnia go nieregularna, pierwotna forma znacznej jego części. Swoim zasięgiem obejmuje dzielnice i osiedla: Muchowiec, Brynów, Giszowiec, Ochojec. Łączy się on z pozostałymi terenami zielonymi miasta takimi jak: Park Kościuszki, Las Murckowski czy rezerwat przyrody Ochojec.

Katowicki Park Leśny jest też ważną częścią większego ekologicznego założenia - leśnego pasa ochronnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego (obecnej Metropolii GZM). Zachowały się tutaj rdzenne gatunki roślinne i zwierzęce. W jego skład wchodzi rezerwat buków oraz Dolina Trzech Stawów, stanowiąca zagospodarowany teren rekreacyjno-wypoczynkowy. Cały obszar leśny przecięty jest licznymi ścieżkami pieszymi i rowerowymi. W parku przebiega kilka szlaków turystycznych PTTK.  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube GPLook.pl
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic