Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice

Apel o niekorzystanie z placów zabaw i siłowni "pod chmurką"

2020-03-19

Urzędnicy miejscy wystosowali apel o niekorzystanie z publicznych placów zabaw i siłowni. Pozostawione tam zarazki mogą przenosić się na inne osoby. Pomimo apelu wczoraj nadal na placach bawiły się dzieci.

Ze względu na fakt, że mimo ostrzeżeń na niektórych placach zabaw wczoraj bawiły się dzieci – te miejskie place które są ogrodzone i gdzie jest furtka będą dzisiaj zamykane. Dbajmy o siebie, wybierajmy aktywności, które są bezpieczne!

Apel prezydenta Katowic:

"Drodzy Mieszkańcy Katowic,

w trosce o Państwa bezpieczeństwo, ze względu na zagrożenie epidemiczne, apeluję, by nie korzystać z placów zabaw oraz siłowni pod chmurką.

Dzisiaj rozpoczęliśmy akcję informacyjną na tego typu obiektach miejskich – pojawią się na nich informacje z prośbą o tymczasowe niekorzystanie z tej infrastruktury.

Marcin Krupa
Prezydent Katowic"

W ostatnich latach katowickie place zabaw stały się bardziej popularne wśród mieszkańców. Wiele z nich przeszło kosztowne modernizacje, pojawiły się również zupełnie nowe. Wpływ na to miał Budżet Obywatelski Katowic i wiele wniosków o takie inwestycje. W obecnym czasie, zagrożenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, korzystanie z urządzeń placów zabaw i siłowni "pod chmurką" grozi niebezpieczeństwem rozniesienia się choroby.

Jak wyglądają katowickie nowe place zabaw:

Optyk Katowice  Napisz co o tym sądzisz na naszym FB →

RED, UM Katowice, Fot. YouTube grupasaternus
 Katowice - Portal.Katowice.pl - portal miasta Katowice 


Promujemy

Old Timers Garage Katowice
Muzeum Śląskie Katowice
Kino Kosmos Katowice
Rondo Sztuki Katowice
Filharmonia Śląska Katowice
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia Katowice
Biuro Wystaw Artystycznych Katowice
Muzeum Historii Katowic